5 דרכים לשדרג את הדוד שלכם

הדוד שלנו הינו אחד מהכלים החשובים ביותר בביתנו

דוד המים שלנו מאפשר לנו ליהנות ממים חמים לאורך כל השנה, בקלות ובלי השקעת אנרגיה רבה, ולכן הינו אחד מהכלים החשובים ביותר בביתנו. למרות יתרונותיו הרבים של הדוד, תמיד ניתן לשפרו, ואפשר לשפר את הדוד הביתי שלנו בכמה דרכים פשוטות וקלות.
אז הנה 5 דרכים לשדרוג הדוד הביתי:
• התקינו מערכת סולארית: מערכות סולריות הינן מערכות המנצלות את אנרגיית השמש בכדי להפוך אותה לסוג אנרגיה אחרת, במקרה של דוד לאנרגיית חום. אנרגית השמש, אשר הופכת לאנרגיית חום, מאפשרת לנו לחמם את מי הדוד גם ללא שימוש בחשמל כלל, כך שאנו יכולים ליהנות ממים חמים לאורך רוב חודשי השנה ולחסוך רבות בעלויות החשמל היות ולא נצטרך להשתמש בו.
• ניקוי הקולטים: מערכות סולאריות עובדות בעזרת קולטני שמש הנמצאים על הגג. קולטנים אלה עובדים בצורה הטובה ביותר ככל שהחשיפה שלהם לשמש הינה ישירה וחזקה יותר. קולטים מלוכלכים עובדים כמובן בצורה פחות טובה, ולכן ניקוי הקולטים יכול לשפר משמעותית את פעולתם. ניקוי קולטים של דוד שמש מביא ליעילות מקסימלית של הקולטים.
• ציפוי אפוקסי: ציפוי זה נועד להגן על הדוד מפני חלודה ונזקי מזג האוויר, כך שהוא ישמר לפרק זמן ארוך יותר וישמור על פעילות תקינה מבלי להיפגע משינויי מזג אוויר, חלודה ועוד.
• שסתום אל חוזר: שסתום זה מונע חזרה של מים חמים מהדוד אל צינור המים הקרים במקרים של הפסקת חשמל ולו חשיבות רבה בשמירה על תקינות הדוד לאורך זמן.
• החלפת חלקים: מעת לעת יש להחליף חלקים שונים בדוד כגון תרמוסטט, מכסה הדוד ועוד. החלפת חלקים פשוטים אלו בתדירות המתאימה יכולה להאריך משמעותית את חיי הדוד, ולאפשר לנו להמשיך וליהנות ממנו לעוד שנים רבות.
שדרוג הדוד משפר את חווית השימוש בו ושומר עליו מפני נזקים לאורך זמן
היות והדוד הינו אחד מהכלים החשובים ביותר עבורנו בבית, אנו רוצים לשמור עליו כמה שיותר. שדרוג הדוד באמצעים פשוטים אלו מאפשר לנו ליהנות מתפוקה גבוהה של הדוד לאורך זמן, וכן לשמור על תקינותו ולמנוע שחיקה והרס שלו.

לסיכום, אם תשקיעו קצת יותר בדוד שלכם, הוא יםפעל בצורה יותר טובה, השתמשו בטיפים וחיסכו תקלות, חשמל ותיקונים.

דוד שמש