סתימת ביוב

3 דרכים להתמודד עם הצפות

הצפה נגרמת בדרך כלל בגלל סתימת ביוב הביתית או העירונית. הבעיה העיקרית עם הצפה היא הצטברות של ריחות לא נעימים, לכלוך וחיידקים. הצפה גם עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולפגוע בתשתיות ריצוף וחשמל. יחד עם זאת, כיום ניתן להתמודד עם בעיות צנרת מן הסוג הזה ויש לפחות 3 דרכים שמתוכן אפשר לבחור:

1. הזמנת ביובית

הדרך הטובה ביותר לשאוב את כל ההצפה היא להזמין ביובית. זו היא למעשה ביובית שעליה מתקינים מיכל קיבול עבור מי שופכין, משאבות יניקה ומשאבות הסנקה. התפקיד של המשאית הוא לסייע לפתיחת סתימות ולשאוב מי תהום, בורות שומן, בורות רקב ובורות דלק. בעזרת ביובית ניתן להתמודד עם הצפות שנגרמות במקלטים, חניונים תת קרקעיים, מקומות נמוכים, מפעלים, מחסנים, בתים פרטיים ועוד.

2. ייבוש ושאיבת נוזלים

הצפות קטנות יחסית ניתן לייבש בעזרת מגבות וסחבות. יש לציין שהפתרון הזה לא מתאים להצפות בחניונים או לסתימת ביוב משמעותית, אך הוא בהחלט יכול למנוע נזקים חמורים בתוך בתים ודירות. הדרך הנכונה לייבש את הרצפה אחרי הצפה היא לפתוח את כל החלונות ולפזר סמרטוטים יבשים. אפשר לנצל את ההזדמנות גם כדי לנקות את הבית ולאחר מכן לייבש את הביוב שהגיע לחדרים השונים. כדאי לבצע שאיבת נוזלים עם פונקציה מיוחדת של שואב אבק ביתי או לרכוש מכשיר ייעודי לטובת המשימה.

3. תחזוקה של קווי ביוב

לא חייבים לחכות להצפה כדי להתמודד עם בעיות ביוב. כדאי לבצע תחזוקה שוטפת של קווי ביוב ולהזמין ביובית גם לטובת ניקיון תקופתי. סתימות ביוב והצפות לא נגרמות ברגע אחד, ונדרשת הדרגתיות כדי לגרום בעיות חמורות. קל יותר לפתור את הבעיה מראש אם מבצעים תחזוקה תקופתית ובודקים את היכולת של קווי הביוב להתמודד עם העומס. כך גם ניתן למנוע הצפות ולחסוך הוצאות מיותרות. רצוי לאמץ הרגלי שימוש נכונים בביוב, להימנע מהשלכת חפצים לתוך הכיור או האסלה ולשטוף את קווי הצנרת אחת לתקופה מסוימת. התחזוקה של קווי ביוב חיונית בסביבה פרטית, ציבורית ותעשייתית.

סתימת ביוב