ברזים למטבח

בחינת דירה להשכרה – על מה לא מוותרים?

האטרקטיביות של דירה להשכרה נבחנת על פי שורה ארוכה של פרמטרים. היכרות עם הגורמים האלה יכולה לסייע למי שמתלבט בין דירות ולמנוע הרבה עוגמת נפש. הנה המדריך המלא

השכרת דירה היא תהליך ארוך שמתחיל בהשוואה בין עשרות נכסים ומסתיים רק בעת החתימה על החוזה. במהלך בחירת דירה להשכרה אנחנו צריכים להתייחס לפרמטרים שונים, שקובעים בין היתר כמה נשלם על הנכס ועד כמה נהיה מרוצים ממנו בטווח הקצר והארוך. הנה כמה מהם:

ברזים למטבח

א. סביבה נוחה ונגישה – הדירה אותה נשכור למגורים צריכה להיות מספיק נוחה ונגישה עבור הצרכים שלנו. לא מוותרים על תחבורה ציבורית קרובה וגם אין סיבה לוותר על חנייה במידה ומחזיקים רכב פרטי. אם מתניידים בעזרת רכב דו גלגלי כמו קטנוע בלבד אפשר להתפשר על חנייה פרטית, אבל צריך לוודא שיש מקום מוצל שבו אפשר לשמור על הרכב.
ב. מערכות חשמל ואינסטלציה – עוד משהו שלא מוותרים עליו כאשר בוחרים דירה להשכרה נמצא אמנם מאחורי הקלעים, אך הוא משפיע על איכות החיים שלנו לא פחות מכל דבר אחר. כאן מדובר בעיקר במערכות החשמל והאינסטלציה. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולוודא שמערכת החשמל תקינה, שאין נזילות בצנרת ושאין רטיבות בקירות או בתקרה. במידה וקיימים ליקויים מן הסוג הזה, יש לוודא ביטוי לכך בתוך חוזה השכירות.
ג. ברזים וכלים סניטריים – ברמה היום יומית אנחנו ככל הנראה נרגיש את שביעות הרצון מהדירה באמצעות השימוש בכלים סניטריים מסוימים. רצוי לשים דגש על כיורי נירוסטה ולא לוותר על ברזים איכותיים שנפתחים ונסגרים בקלות. כיורי נירוסטה יכולים להתאים לשירותים, למקלחת ולמטבח והברזים מיועדים בדירות גדולות גם לחדרי שירות, מרפסות או חצרות. עוד לא כדאי לוותר על אסלה גדולה ורחבה ועל אמבטיה משופצת או לפחות מקלחון עם מוטות מתכת.

ברזים למטבח >>

כך תשדרגו דירה להשכרה

מי שמציב את המחיר בראש סדר העדיפויות ומוכן להתפשר על דברים מסוימים בשביל לחסוך בהוצאות יכול לבצע את השדרוג בעצמו. במקרים כאלה יש לדאוג לעבודה בטיחותית ולהגדיר מראש על מה אחראי השוכר ועל מה אחראי בעל הדירה. כמו כן, ניתן לבקש מבעל הדירה התחשבות בשכר הדירה בתמורה לצביעת הקירות, לשיפוץ חזותי או להחלפת חלק מהריהוט הקבוע ומכשירי החשמל.
בשורה התחתונה, המטרה של בחינת דירה להשכרה היא לוודא שהיא מסוגלת לענות על הצרכים שלנו בטווח הקצר והארוך. עם זאת, עלינו להביא בחשבון את ההבדלים בין דירה שמיועדת לרווקים לבין דירה של בני זוג, משפחות עם ילדים, קשישים בגיל הזהב וכן הלאה. במילים אחרות, התאמה אישית של הדירה לצורכי כל שוכר היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים. יש להביא זאת בחשבון כאשר בוחרים דירה להשכרה ולנצל בצורה אידיאלית את התקציב.