פתיחת סתימות ביוב

תקלות נפוצות בביוב לאחר הבנייה

מעבר לבית חדש, כזה שנבנה ממש עכשיו והרגע "יצא מהניילונים", הוא בדרך כלל מאורע מאוד מרגש ומשמח, שאנשים מחכים לו בקוצר רוח. אבל, מה שיכול להעיב על המעבר לבית כזה, הוא לגלות שיש תקלות שונות ומשונות בתשתיות, כמו למשל תקלות במערכת הביוב. איזה תקלות יכולות להיות ומה עושים אם זה קורה ואיך מוצאים חברה אשר פתיחת סתימות ביוב היא תחום התמחותה? את כל התשובות תמצאו במאמר שלפניכם.

תקלות נפוצות במערכת הביוב

 התקלות הנפוצות ביותר בתשתיות הביוב הן:

  • צנרת סתומה בבטון – הרבה פעמים במהלך עבודות הבנייה נופלים חלקי בטון אל תוך הצנרת, דבר המביא להיווצרות סתימה שלא מאפשרת לביוב לעבור וגורמת הצפה. במקרים כאלה חשוב מאוד להזמין חברה המתמחה בתחום של פתיחת סתימות ביוב, וזאת רק אחרי שיש ברשותה הן את המיומנות לבצע עבודה מסוג זה והן את הציוד. חברה כזאת צריכה להגיע עם ביובית – אותה משאית שאליה מחובר זרנוק גדול, ובו עוברים מים בלחץ מאוד גבוה שיכולים לפתוח את כל סוגי הסתימות. מכיוון שמדובר בחלקי בטון, ייתכן מצב שבו לחץ המים לא יספיק כדי לשחרר את הסתימה, ואז צריך יהיה, כנראה, להסיר את חלקי הצנרת הסתומים ולהתקין אחרים במקומם.
  • גומיות אטימה חסרות – יש מקרים בהם מתקינים את צנרת הביוב ושוכחים להתקין גומיות אטימה, או שהגומיות לא מספיק חזקות ונופלות או זזות ממקומן. במקרה כזה הביוב יעלה על גדותיו ויציף את האזור, וצריך יהיה להזמין חברה שתבצע שאיבת ביוב ותתקין את הגומיות.
  • נזילה בצנרת – מקרים בהם יש נזילה בצנרת, אם בגלל התקנה מראש של צנרת מחוררת, ואם בגלל נזק שנגרם לצנרת במהלך עבודות הבנייה. בכל מקרה כזה חשוב מאוד להזמין איש מקצוע, שידאג לתקן את הנזילה או, אם אין אפשרות – להחליף את הצנרת בצנרת תקינה.

מלבד התקלות האלה יש תקלות נוספות שיכולות להיות במערכת הביוב, ולשם איתורן חשוב מאוד להזמין חברה המתמחה בתחום. מומלץ מאוד להזמין חברה המבצעת צילום תרמי של הצנרת, שכן כך ניתן לזהות בצורה האופטימלית את מקום התקלה, ולספק את הפתרון המתאים ביותר במהירה.פתיחת סתימות ביוב

כך למשל, כשיש צורך בפתיחת סתימות ביוב, חשוב מאוד לאתר באופן מדויק את מקום הסתימה, על מנת שצוות העובדים לא יבצע חצי עבודה. השימוש במצלמה תרמית מאפשר לצוות לדעת בדיוק היכן הסתימה ממוקמת, ואז לעשות את מה שצריך על מנת לפתוח את הצנרת.

לסיכום – כשאתם מחפשים חברה לפתיחת סתימות ביוב או לצורך תיקון כל תקלה אחרת בצנרת, ודאו שמדובר בחברה העושה שימוש במצלמה תרמית, ושיש ברשותה ביובית מתקדמת. כך תגדילו את הסיכויים לכך שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, ושתוכלו ליהנות מביתכם החדש כמה שיותר מהר. בהצלחה!