חיפוי זכוכית למטבח

תכנון מטבח אידיאלי

המטבח הוא אחד המקומות הכי חשובים בבית כי מעבר לכך שהוא נמצא ליד הסלון, ומעבר לכך שהוא חייב להיות מעוצב בגלל הגודל שלו והמכשור שיש בו, הוא חייב להיות נוח. כיאה למקום כל כך חשוב צריך להשקיע בו הרבה מחשבה, וכל הפרמטרים צריכים להתאגד יחדיו למקום המושלם.

מדוע דרוש תכנון מעמיק למטבח?

תכנון המטבח האידאלי הוא לא עניין כל כך פשוט ולמרות שיש לנו בראש כבר את כל הרעיונות כיצד לעצב אותו בצורה שאנו רוצים, אנו חייבים לקחת בחשבון שחלק ניכר לא יהיה הפיך. למשל, אם אתם מקימים מטבח מאפס, בבית חדש, אתם צריכים לדאוג היכן יהיה הכיור והיכן יהיו נקודות החשמל בו יתחברו מכשירים החשמל הרבים, ובאותה נשימה לדאוג שהסדר יהיה נוח לשנים רבות ויחד עם זאת יהיה קל לנקות אותו ולשנות בו דברים במידת הצורך. הנה כמה פרמטרים חשובים שצריכים להישקל וכמה אפשרויות שיכולות לעזור במשימה.

חיפוי זכוכית למטבח

המטבח האידאלי

  • כדי לתכנן את המטבח האידאלי צריך לחשוב מכמה בחינות כאשר הראשונה שבהם צריכה להיות נוח. כשאנו מדברים על נוחות אנו מדברים גם על מטבח מרווח שיהיה כיף לעבוד בו ומצד שני גם לא יהיה מסוכן, הרי צפיפות יוצרת סכנה, ומצד שני הוא צריך להיות נוח לתחזוקה. חיפוי זכוכית למטבח יכול להיות אפשרות טובה וכדאי לשקול אותה בעיקר כי אם היא משתלבת בכל עיצוב שהוא וגם זולה מאוד ביחס למה שהיא מעניקה.
  • חיפוי זכוכית למטבח יגרום ללכלוך שמצטבר על הקירות להיות מוסר בקלי קלות עם מטלית לחה בלבד, במקום לצבוע את המטבח מחדש כל שנה כדי להעניק לו מראה נהדר. כמו כן, הקירות יהיו עמידים יותר כי הם לא יספגו את הרבה שעולה מהבישולים.

יצירת הרמוניה במטבח

עוד עניין שצריך לזכור הוא העיצוב. נכון שהמטבח צריך להיות נוח ופרקטי אך לא יהיה לנו שמח להיות במטבח לא מעוצב וההשלכה שלו תהיה על כל הבית. גם כאן חיפוי זכוכית יכול להיות מעולה כי הוא מכניס ברק לקירות אך מלבד זאת חשוב לבחור את מכשירי החשמל ואת הרהיטים בהתאמה כדי שתהיה הרמוניה.