דוד שמש

תיקון דוד שמש

אין כל ספק כי דוד השמש הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר של כל בית ישראלי מודרני

ישראל היא מדינה שטופת שמש וחמה במשך רוב חודשי השנה, וזוהי עובדה שלא נעלמה מכושר ההמצאה הישראלי המוכר לנו כל כך, כבר לפני יותר מחמישים שנה – אז הובן שניתן לרתום את השמש הרבה שיש כאן ברוב חודשי השנה ואת החום הבלתי מבוטל, לטובת חימום מים בדוד הביתי. התוצאה של ההמצאה הזאת הייתה המוצר שאנחנו מכירים בתור דוד שמש – המצאה ישראלית, אם לא ידעתם – שהפך מאז ועד היום למרכיב חשוב ביותר בחיי הבית של כל אחד ואחת מאתנו. כאשר ישנה בעיה בדוד השמש, למעשה ישנה בעיה באספקת המים החמים לבית שלנו, מה שגורם עד מהרה לבעיה בצריכת החשמל שלנו בהסתמכות על החימום החשמלי – וחשוב להכיר את הבעיות השונות ולדעת לטפל בהן.

מהן התקלות האפשריות בדודי שמש, וכיצד מבצעים תיקון דודי שמש על הצד הטוב ביותר?

• תקלות אפשריות – יש מגוון לא קטן של תקלות שיכולות להתרחש בדוד שמש מכל סוג. תדוד שמשקלה ידועה היא הצטברות של אבנית הגורמת לחסימה של הקולט ולתקלה בחימום המים הסולארי. מאידך, הצטברות אבנית בתוך מיכל המים עצמו יכולה לגרום לתקלה גם בחימום החשמלי של המים בדוד. עוד תקלה היא כל מה שקשור לנזילות – בצנרת המחברת את הקולטים לדוד (מה שיתבטא באספקה פחותה של מים חמים), או מהדוד עצמו. תקלות חמורות יותר יכולות להיות יציאה מפעילות של גוף החימום.
• כיצד מטפלים? הטיפול בתקלות בדוד שמש חייב להתבצע בצורה המקצועית ביותר על ידי גורם מוסמך ומנוס בתחום, שיודע לתת לכם מענה מקצועי בהתאם לאופי התקלה בדוד שלכם ובהתאם לצורה הטובה ביותר לטפל בה מידית ולמנוע אותה עתידית.

 

כשאתם צריכים לבצע תיקון בדוד השמש שלכם, אסור לכם להתפשר על פחות מהטוב ביותר

תיקון דוד שמש הוא לא עניין של מה בכך, וגורם לא מקצועי דיו יכול לגרום להרבה יותר נזק מתועלת. אתם צריכים לפנות אך ורק לגורמים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, ולהבטיח לעצמכם שימוש איכותי בדוד השמש הביתי שלכם לאורך שנים רבות.