שיקום מבנים חיצוניים

שיקום מבנים – על מה מדובר?

בעידן בו רובינו נתקלים במושגים כמו למשל 'תמ"א 38' ו- 'פינוי בינוי' קיים מושג נוסף אותו יש להכיר: 'שיקום מבנה'. שירות שיקום מבנה מיועד לקהל יעד של חברות בנייה, מהנדסים, קבלני איטום ובעלי מבנים ועיקר הפניות לשירות זה נעשות בעקבות מקרים של שריפה או הצפה במבנים וכן במקרים בהם המבנה הוגדר כמסוכן למגורים.

שיקום מבנה – סוגים שונים

יש סוגים שונים של עבודות שיקום במבנים, כמו למשל שיקום חיצוני של מבנה, כלומר שיקום של חזית המבנה או החלק החיצוני בלבד. שיקום של הקונסטרוקציה של המבנה, דבר שכולל את כל הקשור אל הבטון, הברזלים, הקורות, היסודות ועמודי המבנה שכוללת לעיתים תיקונים בבטון באמצעות חומרים ייעודיים מיוחדים והחלפת ברזלי הזיון של המבנה וכן עבודות שיקום שעיקרן חיזוק ואיחוי של כל מיני אלמנטים בבניין על ידי שימוש בטכנולוגיות חדשניות, כמו למשל טכניקת הזרקה מיוחדת שעיקרה שיקום של כל מיני סדקים שנוצרו ביציקת הבטון ועוד.

אך ורק למומחים

כמו בכל תחום גם כאן חשוב לפנות אך ורק לחברה שמעסיקה מומחים בתחום הספציפי של שיקום מבנים ויכולה להבטיח ללקוחותיה ניסיון רב בתחום ומוניטין מוצלח. בנוסף, יש לברר האם אותה חברה יכולה לספק לכם פגישת ייעוץ עם מומחים שיספקו לכם חוות דעת מקצועית באשר לסוג השיקום הנדרש לכם והטכניקות המתאימות ביותר ליישום הדברים. נכון להיום יש אפשרויות רבות בכל הקשור אל שיקום של מבנה ולכן חשוב לבחון את הדברים בזהירות ובמקצועיות ולהגיע להחלטות הנכונות.

חלק מהאפשרויות הן שיקום של התקרות במבנים, עיבוי של העמודים בבניין, חיזוק היסודות וכל מיני אלמנטים נוספים במבנה, שיקום של הבטון ושיקום חזיתי של המבנה. כל פעולה היא פעולה מורכבת ולכן חשוב מאוד לבדוק מהן הפעולות ההכרחיות למטרת שיקום המבנה ומהן הפעולות הנלוות המוגדרות כאסתטיות בלבד במסגרת עבודות השיקום. דבר נוסף אותו יש לוודא הוא שאותה חברה מעסיקה מומחים בעלי ניסיון בטכנולוגיות השיקום החדשניות ביותר ומחזיקה במערכות ציוד מתקדם ליישום הדברים.

טרם השכרת שירותיה של חברה המומחית בשיקום של מבנים חשוב לוודא שהחברה מאפשרת לכם ייעוץ ראשוני מאת מומחים של החברה, אבחון מתקדם של הבעיה והצעות לפתרונה, פירוט אודות שלבי התכנון המקדים לשיקום המבנה, התאמת פתרונות שיקום, הצעת מחיר (הכוללת מע"מ כמובן) וליווי אישי עד קבלת התוצאה הסופית. בנוסף, תמיד חשוב לוודא שהחברה יכולה לעמוד בלוח הזמנים הרצוי לכם ובדד ליין הנדרש לשיקום המבנה. בהצלחה!