שיפוץ עליית גג

יכול להיות שהשיפוץ הכי טוב לבית שלכם יהיה דווקא בעליית הגג. מהי סגירת עליית גג? מדוע היא כדאית? למי היא כדאית? מה אפשר לעשות עם עליית גג משופצת? הנה כמה פרטים חשובים על התהליך כולו.

מדוע כדאי לשפץ את עליית הגג?

שיפוץ עליית הגג מסדר לכם עוד חדר בבית. יכול להיות שעליית הגג שלכם נמצאת בשימוש ויכול להיות שהיא פשוט מלוכלכת ולא מתוחזקת, אך בכל מקרה השיפוץ מתבקש. יש מקרים בהם עליית הגג בכלל לא כוללת גישה נוחה ובמצבים כאלו יהיה צורך בשיפוץ נרחב יותר. למה בכלל כדאי להשקיע באזור הזה של הבית? כי עליית הגג היא שטח מבוזבז שאם לא משתמשים בו מפסידים שטח פוטנציאלי לעוד חדר שינה, לחדר הארחה, לספרייה, לפינת זולה, לאזור שירות לבית שבו אפשר לתלות כביסה או ללמוד, ואפילו מחסן אם חסר שטח אחסון בבית.

כיצד ניתן לשפץ את עליית הגג?

אחרי שהבנו מדוע שיפוץ עליית הגג הוא תהליך חשוב ומשתלם, חשוב להבין כיצד אפשר לעשות זאת. כמובן שהשיפוץ יכול להתבצע גם לבד אך חשוב לזכור שמי שלא מבין בשיפוצים יכול ללכת לאיבוד בשיפוץ מסוג זה. עליית הגג אולי נשמעת לכם כמו מקום קטן מאוד שקל לשפץ אך לעתים גם מקום קטן שלא אמור להיות ברמת הגימור הכי גבוהה יכול לכלול תהליך שיפוץ ארוך ומייגע. כדאי לפנות לשיפוצניקים שמנוסים בסגירת עליית גג שיעזרו לכם במשימה ויש לבחור אותם רק לאחר סקר שוק מעמיק. חשוב להתייחס לניסיון שיש להם וכמובן גם למחיר שהם מציעים לכל תקופת השיפוצים.

מה אפשר לעשות מעליית הגג?

מעליית הגג אפשר לעשות מגוון רחב של חדרים מעניינים שיעזרו מאוד לשיפור איכות החיים שלכם. יכול להיות שהילד שלכם מתבגר וכבר חושב לעבור דירה, אך אתם מעוניינים שהוא יישאר בבית. אמנם אין לכם יחידת דיור אך אם יש לכם עליית גג היא יכולה להיות החדר הפרטי שלו, שירגיש לו אותו הדבר כמו יחידת דיור. כמו כן אפשר להפוך את עליית הגג לחדר הארחה, לחדר טלוויזיה או לחדר חזרות למי שמנגן, וזאת בשלה מיקום שלו שיכול להיות אקוסטי בקלות יתרה ביחס לחדרים אחרים.

כמה עולה לשפץ את עליית הגג?

שיפוץ עליית הגג יכול לעלות 20 אלף שקלים ויכול גם לעלות 100 אלף שקלים. קשה לדבר על המחיר כי הוא מושפע ממגוון רחב של פרמטרים. ככל שעליית הגג תהיה גדולה יותר וככל שהשאיפות העיצוביות של הבעלים שלה יהיו גבוהות יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר בהתאם. חשוב לזכור שהשיפוץ יכול לכלול גם שיפוץ של תשתיות מה שכמובן ייקר מאוד את כל התהליך, זאת לעומת החלפה של מרצפות וצביעה מחודשת כולל ריהוט חדש למקום. מומלץ לקבל הצעת מחיר מכמה שיפוצניקים ורק אז להחליט.