במות הרמה

שיפוץ דירת פנטהאוס

דירת פנטהאוס שוכנת בקומת המגורים העליונה של בניין מגורים ובדרך כלל צמודה לה מרפסת גג. זו נוטה להיות הדירה היקרה ביותר בבניין, אך גם היא מחייבת מדי פעם שיפוץ. עם זאת, שיפוץ דירת פנטהאוס מבוצע על פי סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ויש לו מספר מאפיינים מיוחדים:
א. שימוש בבמות הרמה – יש צורך בשימוש בבמות הרמה לטובת שיפוץ דירת פנטהאוס. הבמות הן הדרך היחידה להעביר ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה לבניין ולבצע את השיפוץ בתוך החדרים הפנימיים של הדירה.
ב. בטיחות – עבודות שיפוץ בדירות כאלו מחייבות הקפדה על כללי בטיחות מחמירים. קבלן השיפוצים נדרש להסמיך אנשי מקצוע לעבודות בגובה וגם להקצות עבורם את ציוד הבטיחות המתאים. הציוד מיועד בין היתר לעבודות ניקיון בחלונות הדירה, לאיטום הגג מפני רטיבות ונזילות וכן הלאה.
ג. עלויות – המחיר של שיפוץ דירה כזאת גבוה משמעותית מהמחיר המקובל לשיפוץ דירות רגילות. בהשוואת מחירים לשיפוץ פר מ"ר, ניכרים הבדלים של עשרות אחוזים. ההבדלים נובעים מהסטנדרטים הגבוהים לשיפוץ דירות פנטהאוס ומהעלויות של הובלת הציוד. בנוסף, יש משמעות גם לחומרי הגלם שבהם בוחרים להשתמש על מנת לבצע את השיפוץ.

איך בוחרים קבלן שיפוצים עם במות הרמה?

כמובן שלא כל קבלן שיפוצים מחזיק בציוד הנדרש לטובת שיפוץ דירת פנטהאוס. על מנת שתוכלו לקבל את התוצאות הטובות ביותר, חייב לבדוק האם לקבלן יש במות הרמה וציוד נוסף שמותאם לשיפוץ בניינים גבוהים. ישנה אפשרות לקבל חווות דעת על קבלני שיפוצים שעוסקים בתחום, לתאם איתם פגישת היכרות לא מחייבת ולהשוות מחירים. רצוי גם לוודא שהקבלן מעסיק אנשי מקצוע מוסמכים עם ידע מתאים. וכך למעשה, ניתן לבצע את השיפוץ ולהעלות את ערך הנכס.

מי צריך לשפץ פנטהאוס?

חשוב לציין שבחירת קבלן שיפוצים לדירת פנטהאוס מיועדת גם למשקיעים וגם ללקוחות פרטיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא רק לבעלי הדירה אכפת מהשיפוץ. רמה גבוהה של שיפוץ היא אינטרס משותף של משקיעים, מתווכים ובעלי עניין כי רק בעזרתו ניתן לשמור על הייחודיות של הדירה.