שיפוץ הבית

שיפוץ בית ישן

כידוע, גם בתים ישנים יכולים להפוך חדשניים, מודרניים ומעוצבים, לאחר שיפוץ מושכל ומקצועי. שיפוץ בית ישן הינה משימה לא פשוטה אך היא מבטיחה עלייה באיכות חיים והזדמנות מצוינת "להיפטר" מתחלואות המבנה המיושן. התהליך נעשה באמצעים שונים כגון ביובית, שיקום מערכת החשמל, החלפת צנרת ועוד. להלן מספר דברים עליהם יש לתת את הדעת בבואכם לשפץ בית ישן.

שינוי המרחב הפנימישיפוץ הבית

תהליך שיפוץ יסודי יכול לשנות את פני המבנה בתכלית. ניתן ליצור חדרים נוספים, לאחד חדרים קיימים (למשל, הסלון והמטבח) וליצור זירות פונקציונליות דוגמת חדרי ארונות, פינת כושר, חדר שירות וכו'. שינוי המרחב הפנימי דורש לעיתים אישורים מטעם הרשות המקומית ולכן רצוי להיעזר בחברה קבלנית שתלווה אתכם לאורך התהליך.

מערכת החשמל

מפעילים את הדוד ומכונת הכביסה בו זמנית ומערכת החשמל קורסת? זוהי "מחלה" ידועה של מבנים ישנים בהם המערכות החשמליות אינן מותאמות לעומס. שיפוץ בית ישן מהווה הזדמנות פז לשנות את המערכת החשמלית כולה ולהתאימה לדרישות המודרניות; הפעלת מספר רב של מכשירי חשמל בבת אחת או שימוש במוצרים שצורכים מתח גבוה.

מקלחות, שירותים ואינסטלציה

אם החלום שלכם הוא ג'קוזי פינתי בחדר הרחצה, הדבר בהחלט אפשרי גם כאשר מדובר בבתים ישנים. ניתן בהזדמנות זו גם לאחד חדרי רחצה ושירותים נפרדים, או להיפך, בהתאם להעדפותיכם. ניתן גם ליצור יחידת הורים פנימית, הכוללת מקלחת ושירותים פרטיים. במידה וצינורות הביוב סובלים מבעיות חוזרות ונשנות דוגמת סתימות והצפות, רצוי להזמין שירותי ביובית על מנת לשחרר את הסתימות, לאתר את המוקדים הבעייתיים ולתקנם מבעוד מועד.

ריצוף וחיפויים

כולנו מכירים את הריצוף הישן והסטנדרטי שלא רק שאינו נעים לעין מבחינה עיצובית אלא שהוא גם לא נעים למגע. שיפוץ בית ישן הוא הזדמנות טובה להחליף את כל הריצוף, לעקור אותו ממקומו ולהתקין במקומו ריצוף חדש, נוח ואסתטי. אם מעוניינים בכך, ניתן אף להתקין מערכת חימום תת-רצפתית באותה הזדמנות. במידה והתקציב אינו מאפשר החלפה מלאה של הריצוץ, ניתן לחפות את הריצוף הקיים באמצעות שכבה נוספת או להשתמש בפרקטים.

פנו אל המומחים!

בעיות חשמל ואי התאמה של החללים לדיירי הבית אינן הבעיות היחידות המאפיינות בתים ישנים. רטיבות בקירות, משקופים ודלתות פנים רקובות ועד למקרים חמורים כמו בור ספיגה שעולה על גדותיו –  את כל אלה חשוב לבדוק ולשדרג במהלך תהליך השיפוץ על מנת שלא להוציא כספים מיותרים בהמשך. שירותי ביובית המתבצעים באופן תקופתי אחת למספר חודשים (לפני ואחרי השיפוץ) יסייעו לכם בריקון בור ספיגה, מניעת נזילות מיותרות וטיפול בנזילות קיימות בצורה בטוחה, יעילה ומושכלת.