שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר – יתרונות וחסרונות

שטיחים מקיר לקירהבחירה בין שטיחים מקיר לקיר לבין שטיחים רגילים נפוצה בקרב מעצבי פנים, בעלי בתים ודירות. לכל שטיח יש אופי אחר לחלוטין המשפיע על החלל מבחינה אסתטית ופונקציונלית. אלו לדוגמא היתרונות של שטיחים מקיר לקיר:

א. מראה – שטיחים מקיר לקיר ממלאים כל פינה בחלל. הם מעניקים מראה עשיר לחדר ויכולים לשנות לחלוטין את האופי שלו. שטיחים אלו מתאימים לסלון ביתי, בנייני משרדים, חללי עבודה, דירות סטודיו וגם מחסנים, מפעלים ועוד.

ב. תחזוקה וניקיון – בניגוד למה שנהוג לחשוב, ניתן לבצע ניקוי שטיחים מקיר לקיר בצורה לא פחות אפקטיבית מכל שירות ניקיון אחר. הסיבה לכך היא שימוש בחומרי ניקיון ייעודים שמעניקים לבד טיפול מלא ומגנים עליו מפני בלאי, שחיקה, אבק והצטברות לכלוך.

ג. הוצאה כספית – בחללים גדולים משתלם יותר להזמין שטיח מקיר לקיר מאשר לרכוש שטיחים בודדים בנפרד. ההוצאה הכספית על השטיח משתלמת בטווח הקצר והארוך. שטיחים מקיר לקיר הם עמידים ושומרים על חיוניותם לאורך זמן.

קיבעון, אחידות וקשיים במהלך שיפוץ

לצד כל היתרונות, יש גם חסרונות שכדאי להזכיר בהקשר של שטיחים מקיר לקיר. ראשית, שטיחים אלו יוצרים מראה מקובע ביחס לפתרונות עיצוב אחרים. קשה להחליף שטיחים מקיר לקיר והם אינם דינאמיים וגמישים כמו שטיחים בודדים. שנית, הם אחידים בצורתם ובצבעם. אפשר כמובן להזמין שטיחים עם עיטורים ודוגמאות, אך מקובל יותר לתת עדיפות לשטיח בצבע אחד בלבד.

חיסרון נוסף של שטיחים מקיר לקיר בולט כאשר מתעורר הצורך בשיפוץ. קשה מאוד לשמור על השטיח אם רוצים לשפץ את הבית או לערוך שינויים. הדרך היחידה להגן עליו היא לעיתים קרובות לפרק ולהדביק מחדש, מה שמחייב הוצאות כספיות לא מבוטלות. בסופו של דבר, הכל תלוי בדרישות הלקוח ובהעדפותיו.