איך מדפים יכולים לשדרג את מראה ביתנו

מדפים

תכנון ועיצוב הבית שלנו נע תמיד בין שתי מטרות: יעילות ואסתטיקה. בניגוד לדעה הרווחת, הן לא חייבות להיות סותרות
כשאנחנו מתכננים את הבית שלנו, אנחנו מנסים לשלב בין כל העולמות. מצד אחד, הדבר החשוב ביותר הוא שהבית שלנו יהיה יעיל, כלומר יכיל את כל מה שאנחנו צריכים שיכיל, יהיה נוח למחיה ולא יערים עלינו קשיים בהקשר של אחסון ושל פונקציונאליות. מצד שני, אנחנו גם רוצים שהבית שלנו יהיה יפה, שהרי אין ערך בחזרה לבית פונקציונאלי ככל שיהיה אם אין בו יופי ותחושה של בית. לכאורה, מדובר במגמות שסותרות האחת את השנייה – ארונות אחסון גדולים הם בהכרח דבר די מכוער שלא תורם לעיצוב הבית שלנו, ומנגד אם אנחנו מכניסים פריט דקורטיבי כזה או אחר הרי שהוא נכנס על משבצת בבית שבה היינו יכולים לאחסן חפצים נחוצים אחרים. המסר שלנו הוא פשוט – אסתטיקה ופונקציונאליות לא חייבים להיות סותרים, וישנם פתרונות אחסון שיכולים להיות יעילים מאוד בלי לפגוע באיכות העיצוב של הבית שלנו. אנחנו מדברים, כמובן, על מדפים – אבל לא על אלה הפשוטים שלא מוסיפים דבר, אלא על אלה האיכותיים שמשדרגים את מראה הבית שלנו מרגע תלייתם ומוסיפים פונקציונאליות של אחסון איכותי.

מדפים איכותיים יכולים להיות השילוב האולטימטיבי בין מראה משודרג ופתרון אחסון יעיל

• מדפים איכותיים הם קודם כל מדפים שבפני עצמם עשויים מחומרי גלם שתורמים לאסתטיקה ולא מכבידים על משימת עיצוב החדר. כך לדוגמה נעדיף מדף עשוי עץ או אלומיניום (בצבע כסוף מודרני) על פני מדף פח, שחרף היותו יעיל הוא אכן גורם מכער למדי. חשוב מאוד לבחור את חומר הגלם בהתאם לסגנון העיצובי שאנחנו רוצים לשוות לדירה שלנו. אם אנחנו מעוניינים במראה כפרי או קלאסי, אנחנו צריכים אלמנטים של עץ בסגנונות שונים. אם אנחנו מעוניינים במראה מודרני ו"הייטקי", הרי שסגנונות מתכתיים, חותכים וחדים הם הסגנונות בהם כדאי לנו לבחור.
• כעת צריך לגעת במה שעולה על המדף ולא רק במדף עצמו. לדוגמה, אם נשתמש במדף בשביל לאחסן נייר טואלט – הרי שלא השגנו דבר. מאידך, אם נשתמש במדף לאחסון של ספרים (לדוגמה) נשיג מטרה עיצובית בנוסף למטרה פונקציונאליות, שהרי בכל מקרה היינו זקוקים למקום אחסון לספרים שלנו ומדף ספרים הוא אלמנט עיצובי אסתטי איכותי לכל הדעות. גם אם אנחנו משתמשים במדף לאחסון פריטים יום יומיים לחלוטין, אם נכניס ביניהם פסלון דקורטיבי או אלמנט עיצובי אחר, נצא מורווחים במונחים של עיצוב ושדרוג הבית.

מדפים לאיחסון
מדף טוב יכול לשדרג את החדר שבו הוא נמצא, ובהסתכלות רחבה יותר – את הבית שלנו כולו

בסופו של דבר, מדפים יכולים לתרום הרבה מאוד לעיצוב וליעילות הבית שלנו, וכל מה שנחוץ הוא השקעה ומחשבה מצדנו. ברגע שנשקיע את אלה, נוכל להשיג מטרות ייחודיות ויפות במיוחד עם מדף איכותי.