ריצוף לבית – מהן האפשרויות שלי?

אחת הבחירות הקשות ביותר בעת שיפוץ או בניית בית חדש היא בחירת הריצוף, שכן היצע האפשרויות הוא כה רחב וכל בחירה מאגדת כל כך הרבה יתרונות חסרונות עד כדי כך שבעלי בתים רבים אינם מוצאים ידיים ורגליים ומתקשים בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר. באם גם אתם מתלבטים באשר לבחירת הריצוף לביתכם , מאמר זה יעשה לכם קצת סדר בעניינים. הבה נתחיל..

גרניט פורצלן

אחד מסוגי הריצוף הפופולריים בישראל הוא גרניט פורצלן. אריחים אלו התפתחו מקרמיקה מסוג פורצלן, אך כיוון שהם לא היו חזקים דיים, המציאו אריחי הגרניט פורצלן, אריחים חזקים מאוד ועמידים בפני שחיקה. יתרונות נוספים של הגרניט פורצלן באים לידי ביטוי בכך שהיצע ההדפסות והדגמים ענק ומשום שהאריחים מיוצרים כיום בהדפסה דיגיטלית ניתן לבחור באריחים בדוגמאות מיוחדות, כמו למשל אריחים בהדפס דמוי שיש, בטון, עץ, בדים ארוגים, ציורים ועוד.  בנוסף, אין צורך בהוצאות על תחזוקה מיוחדת של ריצוף זה וניתן לרצף את האריחים מסוג זה על תשתית קיימת. כמו כן, ניתן להחליט על דרגת העובי וההחלקה של הריצוף ולבחור באריחים בכל מידה בה תהיו מעוניינים, בכל גוון וברמת הגימור בה מעוניינים (מט, מבריק, טבעית, סמוד ועוד).

ריצוף דמוי פרקט

אפשרות נוספת שקוסמת לאנשים רבים היא בחירת ריצוף דמוי פרקט. אם בעבר הלא רחוק האפשרות של פרקטים הייתה יקרה למדי ודרשה תחזוקה שוטפת, כיום יש אפשרות של ריצוף לבית בדמות פרקטים. הקסם של חיפוי זה הוא בכך שהוא מחקה את הטבע ומאפשר אווירה ביתית כפרית קסומה כמו באזורים הכפריים של אירופה.  נכון להיום  אריחים דמוי פרקטים נראים במידה רבה כמו קורות העץ המקוריות, אך אינם מחייבים תחזוקה אינטנסיבית, שכן הם עמידים לפגעי מזג האוויר, מים וקלים מאוד לתחזוקה.

ריצוף קרמיקה

היופי, העמידות והחוזק של אריחים אלו מובילים אנשים רבים לבחור בהם לריצוף ביתם. אם בעבר רוב אריחי הקרמיקה היו אריחים חלקים וללא דוגמאות מיוחדות, כיום הדברים השתנו וכל אחד יכול לבחור אריחי קרמיקה במגוון דוגמאות, גדלים וסגנונות. נכון להיום יש אפשרות לבחור בריצוף קרמיקה בסגנון טבעי, במראה מתכתי, במראה בטון, אבן וחומרים נוספים. יתרונות נוספים של אריחים אלו הם החוזק של הקרמיקה והעמידות שלה. טרם בחירת האריחים תמיד חשוב לוודא שמדובר על אריחים שמתאימים לריצוף ולא לחיפוי ושהקרמיקה היא מסוג אנטי סליפ (מונע החלקה).

טראצו

אפשרות נוספת של ריצוף לבית הם אריחי הטרצו. כאן הכוונה היא אל אריחים משויפים שעשויים מחצץ ובטון לבן ולהם נהוג להוסיף כל מיני פיגמנטים. כיוון שאריחי הטרצו עשויים מבטון מדובר על אריחים חזקים ועמידים. יתרונות נוספים הם העלות הנמוכה וזאת בהשוואה אל אפשרויות ריצוף אחרות לבית, עמידות גבוהה בפני שברים ויכולת התמודדות טובה עם העמסה במשקלים גבוהים. בנוסף, הטרצו שומר על הברק שלו לאורך זמן ואפשרויות העיצוב של אריחים, רבות. בהצלחה בבחירה!