ריצוף גרניט פורצלן – אפשרויות הריצוף לבית חדש

לפני שאתם ממהרים אל חנות פרקטים לקנות פרקט לריצוף הבית החדש אנחנו רוצים להמליץ לכם על ריצוף גרניט פורצלן. ריצוף בעיצוב ייחודי שהופך את הבית ליצירת אומנות ייחודית. אומנם הפרקט מקבל הרבה יותר חשיפה ואנשים מעדיפים לרצף איתו את הבית או את המשרד אך מומחים בדבר ייעצו לכם גם שריצוץ באמצעות אריחי גרניט, יכולים להתאים לכם יותר.

גרניט פורצלן

על מנת להבין את היתרונות של ריצוף גרניט פורצלן, צריך להסביר תחילה ממה עשויים האריחים וכיצד הם מעוצבים. למעשה מדובר על מרצפות שנוצרים מחרס שמעובד בטמפרטורה גבוהה ומצופה חומרים עם צבעים שונים שהופכים את המרצפות לייחודיים. החומר משמש גם לריצוף אך גם לחיפוי קירות, חיצוניים ופנימיים. אריח הפורצלן נחשב לאריח חזק ועמיד, כאן ההבדל הראשון בינו לבין פרקט, הוא לא נשרט או נסדק בקלות. בדומה לריצוף מהסוג של קרמיקה לאמבטיה כמו שנראה בהמשך, הוא גם עמיד מפני מים

אם בחרתם בריצוף גרניט פורצלן לבית החדש אז עליכם לדעת שישנם מספר סוגי אריחים שההבדל ביניהם בא לידי ביטוי בסוג הגוף. ישנם אריחים של חצי גוף המורכבים מבסיס ושכבה נוספת מעל, יש אריחים שכולם שכבה אחת, ויש אריחים בגוף מעורבב שעשויים שכבה אחת של מספר חומרים.

את האריחים ניתן להדביק כפי שהם וניתן גם לצפות בחומרים שונים שחלקם ישמרו עליהם וחלקם רק יעצבו את המראה והמגע שלהם בצורה שונה. מדובר על עיצובים באמצעות ליטושים שונים וגימורים שונים במסגרתם האריחים מקבלים שכבות נוספות שגם הופכות אותם לחזקים יותר.

לריצוף גרניט פורצלן יש מספר יתרונות על פני פרקטים או ריצופים אחרים, הנה מספר דוגמאות ליתרונות אלה:

  • עמידות – אריחים של גרניט פורצלן הם מאוד חזקים, לא נסדקים או נשברים. הם גם לא נשחקים כל כך מהר לעומת פרקטים או ריצוף עץ.
  • ניקיון – הכתמים כמעט ולא נראים על אריחים של גרניט פורצלן מה שמקל מאוד גם בתהליך הניקיון.
  • אנחנו יכולים למצוא אריחים במגוון צבעים ומרקמים. אם אתם מתכננים ריצוף על פי עיצוב הבית יעמדו בפניכם אפשרויות רבות.
  • להבדיל מפרקט שדורש תחזוקה בתנאים מסוימים, אז שאריחי גרניט לא דורשים תחזוקה מיוחדת, אין צורך לחזור על הליטוש שלו או כל דבר אחר.
  • ניתן לבצע הדבקה של ריצוף אריחי גרניט על פני ריצוף קיים ואין צורך להסיר אותו.

ההמלצה שלנו היא לפנות אל עסק שמוכר אריחים לריצוף גרניט פורצלן, להתרשם מהעיצוב והמראה המיוחד, לבחון כיצד האריחים יכולים להשתלב אצלכם בבית, ואז לבצע השוואות אל מול ריצוף בעזרת חומרים אחרים. אין לנו ספק שמיד תשימו לב להבדלים הרבים ותבינו עד כמה ריצוף בעזרת אריחי גרניט עולים על פני כל האפשרויות האחרות שקיימות בשוק כיום.