ריצוף אבנים משתלבות

ריצוף אבנים משתלבות – השילוב המושלם

אחד ההיבטים המעניינים ביותר בריצוף של שטחים חיצוניים היא שאלת השיטה שבה נשתמש לטובת ריצוף שגם יהיה חזק ועמיד – אך גם יהיה עם עיצוב ייחודי. אחת השיטות הטובות ביותר, שניתן למצוא כמובן בשטחים ברחבי הארץ, היא השיטה של ריצוף אבנים משתלבות. את הריצוף באמצעות אבנים משתלבות אנו מוצאים כיום בלא מעט אזורים – במדרכות על הרחובות, בגנים ציבוריים, במדרחובים, בגני ילדים, ואפילו על גשרים – נראה שהריצוף הנ"ל פשוט הפך להיות נפוץ במיוחד. אז למה הוא נחשב למוצלח כל כך?

היתרונות של האבנים המשתלבות

● איטום איכותי במיוחד – אחת הסיבות לכך שבמקומות רבים מעוניינים לקדם ריצוף אבנים משתלבות, היא שמדובר על ריצוף שמספק איטום ברמה יוצאת מן הכלל. את האבנים כאמור מקרבים אחת לשניה, והשילוב ביניהן עוזר לסתום רווחים. בין האבנים נותר רווח דק במיוחד שנאטם היטב עם שכבה עבה במיוחד של חול, ולאחר שהמכבש עובר על כל הריצוף – נוצר האיטום המתבקש. מאחר שהאבנים הללו משמשות כבסיס לתשתית ציבורית – חשוב מאד שהאיטום שלהן יישאר איכותי.
● אינן נסדקות ונשברות – יש לזכור כי ריצוף אבנים משתלבות צריך לעמוד מידי יום באלפי בני אדם אשר יעברו עליו, לעתים באזורים סואנים במיוחד. חשוב מאד שלא יהיו בעיות של אבנים בולטות, שקועות, סדוקות או שבורות משום שהדבר עלול להסתיים בנפילה של עוברי אורח, ולהיגרר לתביעות בבית המשפט. כמובן שהאבנים המשתלבות נותנות מענה מצוין מהבחינה הזו – דרך ההצמדה שלהן הופכת אותן לגוש אחד יציב שאיננו נשבר ואיננו נסדק. אלו אבנים שנותרות כמו חדשות גם אחרי שנים של שימוש – ולכן הן חיוניות כל כך לשטחים ציבוריים.

ריצוף אבנים משתלבות

אבנים משתלבות נוחות גם לשטח פרטי

זה הזמן לציין לסיום, כי ריצוף אבנים משתלבות יכול להתאים גם כפתרון מעולה לריצוף בשטח פרטי! אם אתם מחפשים למשל דרך מיוחדת לרצף את שביל הגישה לבית שלכם, או שאתם מחפשים ריצוף יוצא דופן לסביבת החצר שלכם, הגינה שלכם או הבריכה הפרטית – הרי שהאבנים המשתלבות יכולות להיות התשובה. כך או כך, מדובר באמת על שיטה מצוינת שמוכיחה את עצמה בכל פעם.