קידוח

קידוחי קרקע במסגרת שיפוץ בית פרטי

קידוחי קרקע נעשים לטובת בנייה. הם נפוצים בפרויקטים של שיפוץ תשתיות, בניית מבנים וגשרים, או לצרכים ארכיאולוגיים בתוואי שטח שונים. חברות העוסקות בתחום של קידוחי קרקע משתמשות בשיטות של קידוח כלונסאות, קידוח בנטונייט, קידוח מיקרופייל וקידוח בורות ספיגה. הקידוחים נעשים באדמה ובאמצעים המתקדמים ביותר. בנוסף, כלים המשמשים לטובת קידוחי קרקע חייבים להיות מותאמים לסוג הקרקע הספציפית: אדמה חולית, סלעית, בוצית ועוד.

קידוח קרקע במסגרת שיפוץ בית פרטי דורשים הקפדה על מספר כללי מפתח:

א. קריסת דפנות – קידוח במי תהום או אדמה חולית עלול לגרום לקריסה של הדפנות. זו תופעה המתרחשת בעיקר בשלב הנחת יסודות בבית חדש, אולם במקרים של שיפוץ מאסיבי היא עלולה להופיע גם בבתים קיימים. קידוחי בנטונייט מונעים קריסה של האדמה והם מתאימים גם למקרים בהם רוצים ליצור קומות נוספות מתחת לבית.קידוח

ב. נטיית יסודות – במסגרת שיפוץ בית פרטי והכנתו למקרה של רעידות אדמה משתמשים בקידוחי קרקע לחיזוק. קידוחי כלונסאות מגיעים לעומק של עד 12 מטר וקוטרם עשוי להגיע ל-70 ס"מ. שימוש בקידוחים בגדלים קטנים יוצרים מצב של נטיית יסודות ומסכנים את בעלי הבית.

ג. יצירת בורות ספיגה וניקוז – כדאי לשקול עבודות קידוחים ליצירת בורות ספיגה וניקוז במהלך פרויקטים של שיפוץ בית פרטי. יצירת בורות ספיגה וניקוז בעזרת קידוחי קרקע תתאים למקומות בהם אין תשתית ביוב אמינה. היתרון של יצירת בורות ספיגה וניקוז הוא קידוחי קרקע בסמוך לבית המשופץ, ללא פגיעה בלוח הזמנים המשוער של הפרויקט.

בחירת חברה לביצוע קידוחי קרקע במסגרת שיפוץ בית פרטי

בעלי בתים המעוניינים בשיפוץ יסודי צריכים להיערך להוצאות יחסית גבוהות. מצד שני, הם יכולים לחסוך חלק ניכר מההוצאות בעזרת בחירת חברה מקצועית ואמינה. חברה מן הסוג הזה תציב את האינטרס של הלקוח בראש סדר העדיפויות. היא תבחר עבורו קידוחי קרקע מתאימים ותזהה את הצרכים הייחודיים בשטח. בעת בחירת חברה לביצוע קידוחי קרקע במסגרת שיפוץ בית פרטי כדאי לשים דגש על ניסיון, אמינות ועמידה בלוח זמנים.

אפשר לקבל המלצות על חברות העוסקות בתחום של קידוחי קרקע ולהתייעץ עם חברים ובני משפחה. בשיפוץ מאסיבי של בית פרטי יכולות עבודות קידוח לקבוע את רמת שביעות הרצון ואת הבטיחות. אין להקל ראש בעבודות מן הסוג הזה, בעיקר לאור דרישות בעלי הבתים. הלקוח חייב לבדוק אילו כלים עומדים לרשות החברה המבצעת את הקידוח ולקבל הצעת מחיר מסודרת. הידע והניסיון יאפשרו לחברה לבצע קידוחים במקומות בעייתיים ולא נגישים, או להתמודד עם בעיות בלתי צפויות המתעוררות במהלך השיפוץ.