קבלן שלד

קבלן משנה ובעל המקצוע המרכזי מולו עובדים בשלבים הראשונים של פרויקט בנייה. קבלן שלד משתף פעולה עם קבלני משנה אחרים, כמו קבלן עבודות עפר, קבלן חשמל, קבלן אינסטלציה וכדומה.

קבלן שלדשיטות שיטות עבודה מול קבלן שלד:

א. קבלן שלד עם חומרים – בשיטה הזו הקבלן אחראי על רכישת חומרי הבנייה וחומרי הגלם, שינועם והבאתם אל אתר הבנייה. הלקוח מגדיר צרכים וציפיות וקבלן השלד מבצע את התכנית. שלד מורכב מיסודות רבים כגון עמודים, קורות תמיכה, ממ"ד, תקרה, גג ועוד, וכל חומרי הבנייה הנדרשים מסופקים על ידי הקבלן כבר בשלבים הראשונים של העבודה. קבלן שלד בשיטה הזו עובד באתר הבנייה לאורך כל התהליך, מפקח על העובדים ונדרש לעמוד בהוראות המתכנן.

ב. קבלן שלד ללא חומרים – בשיטה הזו הקבלן מגיע אל אתר הבנייה רק עם צוות פועלים וציוד נדרש. הלקוח או מישהו מטעמו הם האחראיים על אספקת חומרי הגלם והבנייה. היתרון של שיטת עבודה מול קבלן שלד ללא חומרים הוא כמובן מחיר נמוך יותר על העבודה, אך החיסרון הוא חוסר היכרות של רוב הלקוחות עם ענף הבנייה והחומרים הדרושים. מעבר לכך, יש להשוות בין הצעות מחיר, משום שהרבה קבלני שלד זוכים למחירים נוחים על חומרי גלם. בנוסף, בשיטה הזו עשוי להיווצר חוסר תיאום בין הלקוח לקבלן שלד לגבי סוג החומרים ומועד אספקתם.

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content