קבלן שירות

קבלן מחוץ למערכת הארגונית המספק מוצר מוגמר למזמין. קבלן שירות יכול לספק את חומרי הגלם, במידה והם קיימים לצורך קבלת המוצר או השירות המוגמר, הוא מפעיל את העובדים, מפקח עליהם עד להשלמת המוצר, ובדרך כלל נהוג לפנות אליו לצורך עבודות ניקיון. עבודות אלו מבוצעות אצל המשתמש ובאתר הבנייה, אך קבלן שירות אינו חלק מההתקשרות של קבלן הפרויקט מול הלקוח.

תחומי אחריות של קבלן שירות

קבלן שירותקבלן שירות מייצג סוג מסוים של מיקור חוץ בתחומי הבנייה ובענפים נוספים. יש הבדל משמעותי בין קבלן שירות לבין קבלן כוח אדם, באופי העבודה, וגם ביחס אל עובדי הקבלנים. בכל הנוגע אל ניקיון לדוגמא, קבלן שירות משתמש בחומרים המסופקים על ידי המזמין. זכותו של מזמין העבודה לפקח על קבלן שירות, ולבדוק האם הוא עומד בהסכם המקורי. לקבלן שירות אין חזקה בלעדית או אחרת במקום בו מתבצעת העבודה. התשלום עבור שירותיו של קבלן שירות מתומחר בדרך כלל על פי שעת עבודה, אולם יש מקרים בהם מוסכם על תשלום אחיד עבור השירות המוגמר. בנוסף, קבלן שירותים אינו מספק עובדים, אלא נוטל על עצמו לספק שירות למזמין.

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content