קבלן מבצע

קבלן מבצעקבלן המספק שירותי בנייה לאחרים, ולא שירותי בנייה לעצמו על חלקו, כמו קבלן בונה. קבלן מבצע חייב להיות קבלן רשום, ויש לבדוק האם הוא מתאים לביצוע עבודות ההנדסה הדרושות. יש שתי דרכים מרכזיות לעבוד מול קבלן בניין, ולערב קבלן מבצע:

1. קבלנות עצמית – בשיטה הזו הלקוח הוא זה שנדרש לבצע את התיאום בין נותני השירותים השונים. השיטה חוסכת כסף והוצאות, אך היא דורשת לא מעט זמן פנוי. שיטת קבלנות עצמית מתאימה לבעלי ניסיון, אשר יכולים להקדיש עצמם לשיפוץ או לבנייה.

2. קבלן מפתח – כאשר שוכרים קבלן שלד, ומשלמים על שירות הכולל גם ביצוע של עבודות הגמר השונות. השיטה נוחה יותר, והחיסרון שלה הוא עלות גבוהה. יחד עם זאת, קבלן מפתח מרכז את כל הדרישות תחת קורת גג אחת, ולכן אידיאלי עבור פרויקטים גדולים.

סיווג ומס של קבלן מבצע

קבלן רשאי לבצע עבודות הנדסה בנאיות רק במסגרת הסיווג שאושר עבורו. תקנות רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות קובעות את סיווג הקבלנים בהתאם לחמש דרגות. סוג 1 הוא הסיווג הנמוך ביותר, וסוג 5 הוא הסיווג הגבוה ביותר. קבלן מבצע יכול לסיים פרויקט בסיועם של קבלני משנה.

הבדל נוסף בין קבלן מבצע לקבלן בונה בא לידי ביטוי במועדי הדיווח על ההכנסות. פקודת מס הכנסה קובעת חוקים שונים לגבי כל אחד מהקבלנים, הנדרשים להתייעץ עם רואה חשבון.

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content