פתרונות חימום חכמים

אם אתם עומדים לפני בניה או שיפוץ, זה הזמן שלכם לחשוב על כלל המערכות אשר ילוו אתכם במהלך החיים שלכם. בין יתר יש לחשוב על מערכות החימום של הבית כשמערכת החימום המתקדמת והנוחה ביותר לשימוש היום היא מערכת של חימום תת-רצפתי. חימום זה ממוקם מתחת לרצפות, שטיחים או פרקט. החימום עצמו מופעל מאזור מרכזי לפי הנוחות שלנו ואנו יכולים לכוון אותו לפי הנוחות שלנו. את החימום התת-רצפתי יש להתקין בעת הבניה או לפני הנחת שכבה נוספת על הריצוף כמו שטיח מקיר לקיר או פרקט. רגע לפני שמניחים את החימום יש לבדוק את תצרוכת החשמל הצפויה לכם בחורפים, את עלות המערכת וכן כיצד תשלטו בה.

חיסכון בחימום                                  

החום עולה כלפי מעלה וכאשר אנו מחממים את הבית עלינו להתחשב כיצד מתבצע החימום עצמו. חימום תת-רצפתי מגיע מתחתית החלל ולכן אין בזבוז אנרגיית חימום בחלל החדר. העובדה כי החימום מגיע מהרצפה אינה רק נעימה במהלך החורף אלא גם חסכונית בחשמל. ככל שיותר חשמל משמש למטרה שלו ולא מתבזבז סתם כך, חשבון החשמל נמוך יותר ונצילות החשמל יעילה בהרבה. החימום התת-רצפתי הוא החימום הנעים ביותר בבית והחיסכון שלו בעלויות החשמל גבוהות בהשוואה לאמצעי חימום אחרים.

תפעול המערכת

מערכת חימום תת-רצפתי זו מערכת של חימום אשר מופעלת בחלק או בכל הבית. החימום מגיע מהרצפה כך שהנוחות לאורך כל החורף היא מושלמת. עבור משפחות עם ילדים קטנים או תינוקות אשר זוחלים על הרצפה, היתרון של המערכת גדול עוד יותר. ילדים אשר מהלכים (או זוחלים) על רצפה מחוממת נהנים משמירה על חום הגוף כאשר החימום פוגש אותם בטמפרטורה האדיאלית עבורם. החימום התת-רצפתי משחרר חום מהרצפה אשר מספיק להתפזר בבית ולהעניק תחושה חמימה ונעימה, אך הוא אינו חם מדי למגע ישיר ולכן אין כל בעיה ללכת על הרצפה גם יחפים (להפך, ההרגשה נעימה והרגליים נשארות חמות).

ההפעלה של מערכת החימום התת-רצפתי היא נוחה מאד, ניתן לשלוט בטמפרטורה הרצויה וניתן לפי בחירה להחליט לחלק אזורים שונים של הבית כך שבכל אחד מערכת החימום תפעל בצורה שונה. תכנון נכון של מערכת החימום יאפשר לכם ליהנות ממנה עוד יותר ולכן חשוב לפנות לחברה מנוסה אשר כבר התקינה מערכות שונות ואשר יכולה לבדוק יחד אתכם את סגנון החיים בבית כדי להתאים את הצורה הטובה ביותר של המערכת. לאחר התקנת המערכת תגלו כי התפעול שלה פשוט מאד, החימום מתאים לכל חלק של הבית ולכל בני הבית ולאחר שתקבלו את חשבון החשמל תנסו להבין מדוע לא קיימת מערכת כזו בכל בית. חשוב לציין שהמערכת מתאימה לבתים או דירות וניתן להתאים את ההפעלה שלה לכל אזור בארץ.