פתרונות אחסון לעסק: מדפי זרימה לדוגמה

פתרונות אחסון לעסק

כל עסק צריך לתת את דעתו לניצול השטח המקסימלי והיעיל ביותר בו

פתרונות אחסון לעסק: מדפי זרימה לדוגמה
אחד החלקים החשובים ביותר בכל עסק המחזיק מלאי של מוצרים מכל סוג – הוא נושא האחסון. כשאנחנו מתכננים את העסק שלנו, על מה אנחנו חושבים? אנחנו חושבים על עיצוב העסק ועל המרחב המשמש את העובדים והלקוחות למכירות השונות, אנחנו חושבים על אתר האינטרנט, על הפרסום והשיווק שלנו, אנחנו חושבים על ההוצאות הרבות שלנו ועל חישוב ההכנסות שלנו – אבל על העבודה היום-יומית שלנו וייעולה אנחנו לא תמיד חושבים, וזו בעיה.

בשביל עבודה יום-יומית יעילה ואיכותית אנחנו צריכים לחשוב על פתרונות האחסון שלנו – כיצד ננהל את המלאי שלנו בצורה היעילה ביותר, כיצד נסדר את המחסן בצורה הנוחה והאיכותית ביותר, וכיצד נחזיק כמה שיותר סחורה בכל זמן נתון בלי ליצור במחסנים שלנו עומס בלתי נסבל. חשוב להבין שלעתים עצם כלי האחסון עצמם – הארונות והמדפים – יהיו מסורבלים וייצרו יותר עומס מתועלת, לכן נחוצים לנו פתרונות אחסון שיאפשרו לנו לנהל את המחסן שלנו באופן היעיל והאיכותי ביותר, כשכל מוצר ומוצר נמצאים בהישג יד ולא נחוצים עבורם חיפוש רב ופעולות פיזיות מסובכות. חשוב להבין שכיום התחום של פתרונות אחסון לעסק הוא תחום רחב מאוד עם הרבה מאוד אפשרויות – וננסה לתמצת לכם כמה מהן.

פתרונות אחסון לעסק – איזה אפשרויות יש לנו?

  • אחסון משטחים על מסילות – כשיש לנו פריטים שצריכים להיות מאוחסנים יחד, בין אם לפי מק"ט ובין אם לפי קבוצות משלוח – נוכל לאחסן אותם על משטחים המונחים על מסילות. מסילות אלה, כשאינן מלאות, תופסות מעט מאוד מקום במחסן – וכך אנחנו מנצלים את השטח בצורה המקסימלית, ומאחסנים כמות גדולה של ציוד במרחב קטן יחסית ובגבהים שונים – כשכל מוצר זמין למשיכה על ידי מלגזה בקלות רבה. בשיטה זו המשטחים שנכנסים אחרונים הם המשטחים הראשונים לצאת – וחשוב לקחת זאת בחשבון.
  • אחסון דינאמי למשטחים – מערכת אחסון דינאמי היא מערכת הבנויה על בסיס מסילות גלילים, המונחות בשיפוע על גבי קורות התשתית של המערכת. המשטחים מונחים בעת אפסונם בחלקה הגבוה של מערכת המסילות, והם יורדים מטה באמצעות כוח הכבידה. המערכת הדינאמית מובילה לחסכון משמעותי במעברי הציוד ובזמן השינוע של הציוד. במסגרת מערכת זאת, המשטח הראשון להיכנס הוא גם הראשון בתור לצאת – וגם בזה חשוב להתחשב כשאנחנו מתכננים את מערכת האחסון שלנו.
  • מדפי זרימה – עוד שיטה שבה המוצר הראשון להיכנס הוא הראשון לצאת. במסגרת מדפי זרימה אנחנו מאחסנים בשורה עורפית ציוד רב הנושא את אותו המק"ט, כשכל פעם שנוציא קופסה מהשורה, הקופסא הבאה אחריה תקפוץ למקום הראשון בשורה. מתאים לאחסון ציוד רב ולליקוט מהיר של ציוד זה.
  • אחסון משטחים על קורות – באמצעות מערכת אחסון זו אנחנו מקבלים פתרון איכותי לאחסון מגוון רחב של פריטים על גבי משטחים כבדים, המונחים בתורם על גבי קורות המסודרות לאורכו ולרוחבו של המחסן. מערכת זו ניתן להתאים לכל סוג של מוצר ומשטח על פי משקלם וגודלם. באמצעות שיטה זו ניתן לאחסן ציוד רב במחסן בצורה מיטבית, כשהגישה לכל משטח ולכל מוצר היא נוחה במיוחד, יהא מיקומו במחסן באשר יהא.

מתחיל בתכנון איכותי, נגמר בביצוע מקצועי

בכל מקרה, כשאנחנו חושבים על פתרונות אחסון לעסק אנחנו צריכים לבחור את הפתרון האיכותי והמתאים ביותר לצורך שלנו, לתכנן אותו בקפידה ולבצע אותו בצורה המקצועית ביותר. בשביל לעשות זאת בצורה האיכותית ביותר כדאי שנפנה לחברה המתמחה בפתרונות אחסון לעסקים – שתוכל לייעץ לנו על הפתרון המתאים לנו ביותר ולבצע עבורנו את כל התהליך בצורה האיכותית ביותר.