פרקטים, האם הם עמידים לאורך שנים?

פרקטים, האם הם עמידים לאורך שנים?

פרקטים, האם הם עמידים לאורך שנים?
פרקטים, האם הם עמידים לאורך שנים?

השאלה הנפוצה ביותר לגבי משטחי ריצוף מעץ טבעי או סינתטי היא לגבי העמידות שלהם. כולנו רוצים ריצוף עמיד שיאפשר לנו הנאה למשך שנים רבות ללא צורך בתחזוקה מיוחדת. המטרה של ריצוף היא ללוות אותנו גם בתקופות שונות, קרות וחמות, לעזור לנו לשמור על רמת חיים גבוהה ולמנוע מאיתנו חשיפה ישירה אל משטחים לא נעימים. הביקוש הגבוה עבור פרקטים מחדד את השאלה עד כמה הם עמידים ודורשים בדיקה יסודית.

תקציב והעדפה אישית הם הקריטריונים החשובים ביותר לקראת בחירת משטחי ריצוף. באופן כללי, פרקט עץ נחשב עמיד יותר מהתחליף הסינתטי אולם עלותו גבוהה בהתאם. בדירות שכורות לדוגמא אין טעם להשקיע בפתרונות ריצוף מעץ טבעי או גושני. ניתן להסתפק באפשרות הסינתטית ולהבטיח רמה דקורטיבית גבוהה בעלות מינימאלית. בנוסף, התחליף הסינתטי מעניק יתרון משמעותי במהלך התחזוקה. אין צורך בגימור לכה או שמן על גבי משטחים מן הסוג הזה, הניקיון שלהם מתבצע עם מטלית לחה בלבד והמשטח אינו צובר לכלוך או שריטות.

כיצד בוחרים את המשטח?

כפי שניתן להבין, בחירת משטחי ריצוף על בסיס מחיר או עמידות בלבד לא תבטיח שביעות רצון מלאה. כדאי לקחת בחשבון גם את הנושאים הבאים:

א. מגע – המשטח אמור להיות נעים למגע אולם על טעם ועל ריח אין מה להתווכח. יש כאלה שיהיו מוכנים להישבע לטובתו של הפתרון הסינתטי, לעומת אחרים שלא יסכימו לשמוע על משטח שעשוי פחות מ-100% עץ מלא.

ב. מגוון – משטחי למינציה מוצעים במגוון אדיר של דוגמאות היות והם מיוצרים באופן תעשייתי. אפשרות זו לא קיימת בעץ טבעי שהוא מטבעו מוגבל יותר.

ג. טווח– פרקט עץ דורש תחזוקה יקרה וחידוש של השכבה העליונה, לעומת משטח למינציה המתאים מלכתחילה ל-5-10 שנים בלבד.

באדיבות פרקט שטיח ישיר