פינישים וגימורים לבית שעבר שיפוץ מסיבי

פינישים וגימורים
פינישים וגימורים

תהליך ארוך של שיפוץ בתים יכול להסתיים רק לאחר ביצוע עבודות פינישים וגימורים. במאמר הבא נסביר מה כוללות העבודות האלה ונדגיש את החשיבות של הזמנת חברת ניקיון לפני שחוזרים לשגרה

עבודות שיפוצים וגמר משדרגות את איכות החיים ותורמות לעלייה בערך הנכס. אפשר לבצע שיפוצים מאסיביים בכל סוגי הדירות והבתים ולנצל את ההזדמנות כדי להחליף תשתיות אינסטלציה, חשמל, מים, מיזוג, איטום, בידוד וכן הלאה. מצד שני, לא רבים לוקחים בחשבון את המשמעות של הפינישים והגימורים. ללא עבודות מן הסוג הזה לא ניתן לסיים את השיפוץ ולחזור לשגרה.

מלבד פינוי לכלוך ושירותי ניקיון, אלו העבודות העיקריות שיש לבצע בבית לפני סיום השיפוץ:

א. טיח – עבודות הכוללות טיח פנים וחוץ, טיח דקורטיבי וציפויים שונים אחראיות על המראה האסתטי של הבית. באמצעות טיח ניתן להסתיר פגמים בשיפוץ או להבליט איזורים מסוימים. יישום הטיח מתבצע על גבי הקירות בכל רחבי הבית ולפעמים גם בחצר, במרפסת או בגינה.

ב. נגרות ומסגרות – יש הרבה עבודות שיפוץ מאסיבי שמחייבות החלפת ארונות מטבח, דלתות פנים וחלונות או סורגים ומעקות. הסיבה לכך היא שינוי במידות הבית לאחר השיפוץ והתאמה מחדש של חדרי השינה והסלון. עבודות נגרות ומסגרות הן חלק בלתי נפרד מהפינישים והגימורים אחרי השיפוץ.

ג. תקשורת – קבלנים מעניקים מענה מקיף לכל בעיה המתעוררת בזמן אמת, אך חשוב לא פחות שהם יכינו את הבית מראש לאכלוס נוח ומהיר. בהקשר הזה כדאי להזכיר את עבודות התקשורת המתבצעות לאחר שיפוץ מאסיבי, החלפת תשתיות חשמל או הריסת קירות: עבודות תקשורת לא יוצרות לכלוך ולכן לא מחייבות הזמנה מחדש של שירותי ניקיון, אולם הן כוללות בניית מערכות מתח נמוך, לרבות טלוויזיה, אזעקה, מחשבים וכן הלאה.

מתי מזמינים חברת ניקיון?

עבודות פינישים וגימורים לבית שעבר שיפוץ מאסיבי מעכבות את הזמן המתאים לניקיון כללי. מומלץ לתאם שירותי ניקיון מיד עם תום השיפוץ, לוודא מול הקבלן שכל העבודות המורכבות הסתיימו ולבדוק מה הצפי לפינישים וגימורים. אפשר גם לבקש מחברת ניקיון להתמקד בחדרים מסוימים בלבד ועדיין לא לעבור למקומות אחרים.

השילוב בין הזמנת חברת ניקיון לבין עבודות פינישים וגימורים קובע את שביעות הרצון של הלקוח לאחר השיפוץ. אי אפשר לאכלס דירה משופצת לפני שמסיימים עם הגימורים והניקיון. מבחינה כלכלית, עלות השיפוץ מגלמת בתוכה גם את הגימורים ושירותי הניקיון. למרות שמדובר על תהליך ארוך הנמשך במהלך שיפוץ מאסיבי מספר חודשים לפחות, לא רצוי לוותר עליו. כדאי להתאזר בסבלנות ולהכריז על סיום השיפוץ רק אחר שכל הגימורים, הפינישים והניקיונות בוצעו בהצלחה.