מפוח

על מפוח חשמלי

כך תאווררו את המקום החנוק ביותר

יש עסקים ומפעלים רבים שמבצעים פעולות רבות במהלך העבודה בין אם מדובר על פס ייצור שמייצר מוצרים מסוימים ועד מטבחים תעשייתיים שתוצרי הבישול שלהם מגיעים לכל עבר, ולכן יש צורך לשמור על סביבה בריאה לכל העובדים ובוודאי ללקוחות. כשמדובר על אוויר שעמוס בריחות ובגזים שיכולים גם להיות מסוכנים במינונים נמוכים יש צורך ליצור אוורור איכותי ומיידי שיפעל באופן רציף ומפוח חשמלי הוא זה שיכול להיות הפתרון. המפוח יונק את האוויר מאזור מסוים ומעיף אותו אל מחוץ למקום ואת המפוחים הללו ניתן לראות בעיקר במפעלים ובמסעדות אך גם במשרדים ועוד עסקים שונים שרוצים לשמור על מקום נקי ללא ריחות לוואי.

מפוח
מפוח

איך לבחור מפוח חשמלי?

• כשבוחרים מפוח חשמלי חשוב להבין את הסוגים השונים שיש ואת אופי העבודה של כל אחד. מפוח חשמלי שנפוץ מאוד בעסקים הוא מפוח צירי. מפוח זה פועל כמו מאוורר ולמעשה יוצר הבדלי לחצים בין שני החלקים של המבנה כאשר הוא ממוקם ממש כמו חלון בקיר. לעומתו יש את המפוח הצנטריפוגלי שמבצע עבדוה דומה אך כפותיו מופנות פנימה או החוצה וכך יוצר כוח צנטריפוגלי שדוחף את האוויר אל היקף הרוטור ויוצר שאיבה חזקה הרבה יותר שנפוצה בעיקר במפעלים.
• כשבוחרים מפוח חשוב להתייחס גם להיקף העבודה שלו ולדגמים השונים שיש לו. יש מפוחים שיכולים להיות בעלי שני ראשים כך שיינקו אוויר בצורה מרוכזת וטובה יותר בעיקר למקומות בהם יש צורך בסילוק אוויר רב. יש מפוחים שיכולים להיות ממוקמים על הגג והאוויר יגיע דרך צינור לצד מפוחים שיכולים להיות מובנים אך ורק על הקיר וכולה.

לקבל חוות דעת ממומחים בתחום

אם אתם מחפשים מפוח חשמלי לעסק או למפעל חשוב מאוד שתדעו כיצד לבחור. למרות שכל המפוחים מבצעים את אותה העבודה יש שוני מאוד גדול בין דרך העבודה שלהם והיקף העבודה שיכול להיות מכריע. לעתים מפוח אחד לא מספיק ולפעמים גם כשמפוח אחד עובד במקום קטן הוא פשוט לא מסוגל לבצע את העבודה לבדו ובוודאי לא לאורך כמה שעות רצופות ולכן חשוב לקבל חוות דעת מבעלי מקצוע בתחום שיידעו מה המפוח הטוב ביותר עבור העסק ורצוי מגורם אובייקטיבי ואמין.