על מיגון חלונות אלומיניום בבית, ומיגון חלונות בכלל

החלונות שיש בבית שלנו, הם כידוע הפריטים שמאפשרים לנו ליהנות מתאורה טבעית, מאוורור נעים, מכניסה של אור השמש, מנוף מדהים, ועוד. עם זאת, כאשר אתם מתקינים חלונות בביתכם, עליכם להתחשב בפרט אחד – החלונות הם האזור הרגיש ביותר בבית שלכם. זה נכון בין אם בחרתם להתקין חלונות אלומיניום, ובין מיגון חלונות אלומיניוםאם בחרתם להתקין חלונות אחרים. מדוע זה כך? משום שבניגוד לקיר בטון שקשה מאד לפרוץ אליו – הרי שאת החלונות, שעשויים ברובם מזכוכית, קל יותר לשבור, לפרוץ ולפתוח. אתם כמובן תרצו למנוע מצב שבו פרוצים נכנסים לבית, או מצב שבו עקב פיצוץ, רסיסי זכוכית יכנסו לבית שלכם. אז איך עושים זאת? משלבים כמובן פתרונות של מיגון עבור חלונות אלומיניום בתוך הבית שלכם.

 

פתרונות מיגון עבור חלונות אלומיניום

  • שימוש בתפסי נעילה – מדובר על פתרון מעולה למיגון חלונות, אשר בא בעיקר להגן נגד ניסיונות פריצה לתוך הבית. רוב הפורצים, מעדיפים להימנע מניפוץ הזכוכית מסיבה ברורה – זה מושך הרבה מאד תשומת לב, עלול להפעיל אזעקה בבית, וכו'. לכן, הרוב ינסו לפתוח את ווטרינת החלון עצמה. אפשר למנוע זאת לא רק בעזרת הנעילה הרגילה שיש, אלא גם לרגוש תפסי נעילה מיוחדים. תפסי הנעילה מותקנים מבפנים – כך שמבחוץ אין שום אפשרות של גישה אליהם. תפסי הנעילה בעצם מונעים את האפשרות של הזזת החלון והסטתו לצדדים, או למעלה ולמטה, וכמובן שהדבר מעכב מאד את הפורץ ומבטל את הניסיונות שלו לפריצה מהירה וקלה. חשוב גם לציין כי התופסנים הללו יעילים מעוד סיבה – הם יכולים למנוע מצב שבו תינוקות וילדים קטנים מצליחים לפתוח את החלון מבפנים, וכך נמנע אסון.

 

  • ציפוי של מגן ביטחון – דרך אחרת להגן על חלונות אלומיניום, היא להשתמש בציפוי מיוחד שמטרתו להגן על הזכוכית הרגילה. מדובר על ציפוי מגן שמותקן על גבי החלונות עצמם, ולא תמיד נראה מבחוץ. הדבר קודם כל מקשה משמעותית מאד על הפורץ, שכן הוא יגלה שהוא צריך להתמודד עם חלון בלתי-רגיל בעליל. מעבר לכך, מדובר על ציפוי שגם פשוט מונע את הניסיונות לשבירה של הזכוכית. לא פעם, מדובר אף על זכוכית שהיא יעילה נגד כדורי אקדח – ועל אחת כמה וכמה מדובר על זכוכית שעמידה נגד זריקת אבנים, וניסיונות לניפוץ הזכוכית. בצורה כזו, אפשר למנוע את הניסיונות של הפורצים להרוס את הזכוכית וכך להיכנס לבית.

 

האם כדאי להשקיע באמצעים הללו להגנה על חלונות אלומיניום?

שימו לב כי הגנה על חלונות אלומיניום היא עניין שבהחלט ראוי להשקיע בו. אתם השקעתם לא מעט בבית שלכם, וחבל שגורמים עוינים ינסו לפרוץ אליו ולשדוד אתכם. במקום זה, השקיעו בהגנות הראויות, ומגנו את החלונות בבית שלכם. החלונות הם אזורים יפים אך גם רגישים – והגנה עליהם, תספק הגנה איכותית לבית כולו!