ניקוי חלודה בחול

על התזת חול במערכת הצבאית

התזת חול כאמצעי ניקוי יעיל

הניקיון הוא חלק מהותי מכל רובד בחיינו, ממקום העבודה ועד הבית וכמובן אי אפשר בלי הניקיון בשירות הצבאי. הניקיון מתבצע בהתמדה בכל יום במערכת הצבאית אך לא תמיד ניקיון באמצעות חומרי ניקיון רגילים כמו שכולנו מכירים, כמו מבריק רצפות, סבון, מטאטא ומגב, הוא ניקיון מספק. הצבא מורכב מהרבה חילות ובסיסים שלכל אחד יש פעילות שונה ולכן יש גם כלים שונים. הכלים יכולים להיות קטנים, כמו כלי עבודה לחיתוך או לניסור ועד כלים ענקיים כמו טנקים, ספינות ומטוסים. כדי לנקות היטב כלים מסוימים יש צורך בהתזה לניקוי חול כפתרון יעיל למגוון שימושים.

ניקוי חלודה בחול

התזת חול במערכת הצבאית: היכן ומדוע?

• התזת חול במערכת הצבאית ניתן לראות בשורה ארוכה של שימושים. השימוש הגדול ביותר של התזת החול היא להסרת חלודה. לעתים נדמה שהצבא כולו מורכב ממתכות וברזלים שונים ולמעשה רוב הכלים אם לא כולם עשויים בשיטה הזו מסיבות שונות של חוזק וגמישות. חיסרון אחד משמעותי יש לברזלים ולמתכות והיא החלודה שיכולה להוציא גם כלים מתקדמים מאוד משימוש.
• באמצעות התזת חול ניתן לסלק את החלודה בקלות מפני מכונות וכלים שונים. התזת החול מצליחה להחזיר שוב חלקי מנועים, מטוסים וספינות שהחלו להחליד, כלי רכב מסוימים כמו דחפורי D9 או נגמ"שים וכמובן כלי רכב רגילים שכידוע לכולנו לא עשויים באיכויות של רכבים שאנו רגילים לראות ביום יום.
• התזת חול ניתן לראות בכל בסיס ובסיס, החל מבסיסי לוגיסטיקה, פיקודים שונים, חיל האוויר, חיל הים, חיל שריון וכמובן כל חיל היבשה על חטיבותיו השונות. כלים להתזת חול ניתן למצוא בשימושים שונים ובצורות שונות החל מאקדחי התזה שמיועדים למשטחים גדולים שאי אפשר להכניס למכונה שאמורה להתיז חול ועד למכונות שנראות כמו קופסה שאליהם ניתן להכניס חלקים מסוימים.

ניקוי פיח וכתמים עיקשים

התזת חול הוא תהליך שימושי ביותר לא רק כנגד חלודה אלא גם כדי להעלים כתמים עיקשים שנדמה שלא ירדו לעולם. כתמי פיח, שנפוצים במבנים וכלים שונים בעיקר אלו שנמצאים בקרבת כלי רכב שונים כמו טנקים או רכבי שטח צבאיים, יכולים לרדת בקלות כמו גם כתמי שמן וגריז שנדבקו אחרי זמן רב שאיש לא התייחס אליהם.