עורך דין מקרקעין

עורך דין מתמחה במקרקעין

כאשר אנחנו עוסקים בענייני נדל"ן כמו מכירת דירות השכרת דירות, כמו גם חנויות, מגרשים, או נכסים מסחריים כלשהם וגם כאשר מדובר בהליכים של כינוס נכסים, הסכמי שיתוף או פירוק במקרקעין, עסקאות קומבינציה, ייצוג של ועדי בתים בתכניות תמ"א 38 ועוד, יש צורך בליווי מקצועי של עורך דין מתמחה במקרקעין. היות וכאשר מדובר בעסקי נדל"ן הרי שמדובר בעסקים בסדר גודל מאוד משמעותי והיא יכולה להסתכם במאות אלפי שקלים ואף במיליוני שקלים. מסיבה זו, חשוב מאוד להיעזר בבעל מקצוע שיסייע לנו בהתנהלות הנכונה ובטיפול המקצועי בנכס על מנת שלא נסכן את הכסף שלנו המושקע בנכס.

מה עושה עורך דין מתמחה במקרקעין?

עורך דין מקרקעין

כאשר מדובר במכירה או ברכישה של דירות יד שניה, חשוב לקבל את הייעוץ המקצועי כבר בשלבים המוקדמים של המשא ומתן על אודות הנכס. עריכת ההסכם בין הצדדים והחתימה על זיכרון דברים ובדיקה מקיפה של כל הזכויות של הנכס הן במנהל מקרקעי ישראל והן בחברת המשכנתאות, בדיקות עומק האם ישנם עיקולים על הנכס, האם רובצות עליה משכנתאות, שעבודים וכדומה. בדיקה בעירייה ליתר ביטחון האם אין במקרה צו הריסה על המקום והצד השני לא מודע לכך. כל זה עד להשלמת העסקה בשעה טובה ומוצלחת, וגם לאחר סגירת העסקה ילווה עורך הדין את רישום הזכויות על הנכס על שמו של הבעלים החדשים.

מה חשוב לזכור ברכישת דירה?

כאשר מדובר ברכישת דירה מקבלן יש לזכור כי הקבלן תמיד יהיה מצויד בעורך דין מטעמו וכדי שלא יהיו דברים שאינם מובנים לכם ובעקבות כך תפסידו מזכויותיכם המגיעים לכם ביושר, חשוב מאוד שתהיו מלווים בעורך דין שמתמחה בנדל"ן ובמקרקעין שיבדוק את התנאים שבחוזה המכר ויבדוק מה הם הזכויות של הלקוח והאם הלקוח מקבל את כל מה שמגיע לו על פי חוק. ישנם קבלנים שיתנערו מהסכמים שונים ויטילו את העלות על הלקוח והוא אף לא יהיה מודע לבעייתיות שבדבר.

האם ניתן לחסוך בתחום זה?

אלו התחומים המוכרים והנפוצים יותר בהם נזדקק לעורך דין. אך ישנם גם כל המקרים אותם ציינו בראשי פרקים לעיל ולא כדאי לנסוך לחסוך בהוצאות במיוחד כאשר מגיעים לסעיף חשוב מעין זה כאשר כספים רבים מוטלים על כף המאזניים.