ניסור בטון

עבודות ניסור בטון

ניתן למצוא היום סוגים שונים של בטון, כאשר התערובת העיקרית בהם היא של חול וחצץ, מלט ומים. התערובת מתבצעת באמצעות מערבל בטון או משאבת בטון והבטון ניתן לעבודה עד 10 שעות מהכנת התערובת. ניתן לראות כי קיימות עבודות בטון רבות, אם בבנייה או בריהוט. חומר הבטון נחשב כחומר לא אסטטי למראה, אך בשנים האחרונות אנו עדים לכך, כי בניינים רבים נבנים כאשר הבטון נשאר חשוף. במבנים תעשייתיים יותר, תופעה זו היא נפוצה יותר.

במקומות אורבניים, כגון ערים גדולות, הקרירות של מראה הבטון מתאימה למבנים ולכן אדריכלים רבים בונים כאשר הבטון הוא חשוף. הבטון הינו חומר גמיש ואטום למים ובגלל עמידותו ניתן לעשות בו שימוש רב למגוון בלתי מוגבל של עיצובים ויישומים.

טכניקה ייחודית בעבודות בטון עיצוביות

לבטון מוסיפים בד"כ מעכבי ייבוש, אבקות צבע וחומרים מקשיחים אחרים אשר מבטיחים את עמידותו. טכניקות היציקה השונות יכולות להיות ידניות כגון הטבעת דוגמאות על המשטחים השונים שיהיו דקורטיביים. התוצאה תהיה שונה מעט, לא אחידה לגמרי, מה שמקנה לו יופי וייחודיות. גם העלות הנמוכה של הבטון, גרמה להרבה קבלנים ואדריכלים, בנוסף לתכונותיו הרבות, לעשות שימוש בו עם השנים והיום עבודות ניסור בטון הפכו לטרנד בהרבה מאוד תחומים.

הביקוש למדרגות בטון רק עלה בשנים האחרונות כך שאנו רואים ביקוש רב למדרגות בטון למשל כאשר ניתן לבצע החלקה. את המושג בטון מוחלק אנו מכירים ולכן רבים כבר מקשטים את ביתם ומעצבים אותו באמצעות בטון מוחלק בגוונים יפים שמקנים לריצוף מראה יוקרתי ואחיד.

פסלים וריהוט מבטון יצוק

פסלים רבים הן מחוץ והן לפנים הבתים או המבנים, מיוצרים היום מבטון יצוק. רהיטים רבים של מעצבים ידועים מיוצרים באמצעות בטון, כך שניתן לראות ספסלים מבטון, שולחנות ועוד. המראה של הבטון המחוספס יכול לשדרג ולהוסיף לוק מיוחד. המראה התעשייתי הקר הוא זה ששולט היום בהרבה מבנים אם חוץ או אם פנים המבנה, במיוחד בערים הגדולות בארץ. גם בריצוף הבטון המוחלק, ישנה התפתחות רבה וניתן כבר לראות דוגמאות, גוונים ומרקמים שונים.

כל העבודות שעשויות מבטון, כוללות תשתיות, בריכות שחייה, עיצובים וכל מה שאפילו אינו עולה על הדמיון היום, כך מי שאוהב את המראה העיצובי העדכני, יכול לחפש על עיצובים שונים מבטון אצל בעלי מקצוע שונים המתמחים בכל מיני סוגי עבודות המיוצרות מבטון.

לסיכום, הבטון להיות חמר גלם מבוקש – לא רק בתעשייה, כי אם גם בעיצוב. לא לחינם, אדריכלים רבים שאוהבים את הסגנון המודרני עושים בו שימוש רב.