בבוקט (מחפרון) לשיפוצים

עבודות בובקט עבור שיפוץ בית פרטי ישן מהיסוד

אתם גרים כבר שנים רבות בתוך בית פרטי מקסים, ואתם ממש לא מתכוונים לוותר עליו, לעבור ממנו או למכור אותו. עם זאת, בתקופה האחרונה, החיים בבית כבר הופכים להיות אתגר של ממש. מאחר שמדובר על בית ישן למדי – הרי שהוא סובל באופן טבעי מבלאי שרק הולך ומצטבר. זה יכול להיות רטיבות ששבה כל הזמן, הבידוד שכבר לא טוב כל כך, וכך בקיץ ובחורף אתם סובלים מאקלים קיצוני. כמו כן, החסרונות בבית הישן יכולים להיות באינסטלציה רעועה יחסית, ואפילו בתשתית חשמל בעייתית – כמו גם העובדה שהבית כבר לא מתאים ב100% לצרכים שלכם – למשל בשל התרחבות המשפחה, או דווקא בשל התכווצות (כאשר הילדים גדלים ועוזבים את הבית). על כן, ברור לכם שלמרות שאתם אוהבים את הבית, שכך אי אפשר להמשיך – ונדרש שיפוץ יסודי עבורו. חשוב להבין, שאחד הכלים החשובים ביותר, שאיתם אנשי המקצוע המשפצים יעבדו, הוא הכלי שנקרא בובקט (בעברית: מחפרון). אז מהו הבובקט, ומדוע דווקא הוא חיוני במיוחד לעובדות השיפוץ של ביתכם הישן?

להכיר את הכלי ואת היתרונות שלו

  • מהו הבובקט? – בובקט כאמור, הוא מחפרון. המחפרון קיבל את כיני הלועזי, לא משום שזהו התרגום לאנגלית של המילה העברית. הבובקט קרוי על שם חברה מפרוסמת ליצור מחפרונים, שהיא בעלת אותו שם בדיוק. מאחר שהחברה הפכה להיות מובילה כל כך, נהוג כבר לקרוא לכל המחפרונים על שמה. עם זאת, ישנם כמובן גם מחפרונים שלא יוצרו ע"י חברה זו. המחפרון עצמו הוא כלי צמ"ה חשוב מאד, ומדובר על טרקטור, שבחלקו הקדמי מחובר אליו יעה גדול במיוחד, ואילו בחלקו האחורי, יש לו מחפר. ההבדל בין היעה למחפר הוא שהיעה מיועד לשטחים גדולים במיוחד, ובעיקר להעברת שטחי אדמה – וזאת בעוד שהמחפר, כפי שניתן לנחש משמו – עוסק בעיקר בעובדות של חפירה והריסה. כמו כן, ניתן לחבר לבובקט עוד כלים נוספים כמו צבת, פטישון, ועוד.

    בבוקט (מחפרון) לשיפוצים
    בבוקט (מחפרון) לשיפוצים
  • מעולה לחפירת יסודות – כשמדובר על שיפוץ יסודי של בית ישן, תמיד חשוב לקחת בחשבון שיהיה צורך בחפירה רצינית ועמוקה בתוך היסודות של הבית .החפירה נחוצה בעיר, לצורך הנחה של יסודות חדשים בבית. אחרי הכל – אם אתם רוצים להחליף את האינסטלציה, את תשתית החשמל, ובדרך כמובן גם לדאוג להנחה חדשה של קירות, של ריצוף חדש, ועוד – אין מנוס אלא לחפור עמוק לתוך היסודות. כדי להגיע ליסודות, חובה להיעזר בבובקט, שכן באמצעות כלי החפירה שלו ,אפשר להתמודד גם עם אדמה עקשנית יחסית. כמובן שבעזרת היעה הקדמי של כל בובקט, אפשר לכסות ולישיר את השטח לאחר הנחת היסודות, כדי להמשיך בעבודה.
  • הריסת קירות – עוד דרך שבה הבובקט יוכל להועיל לכם, היא כאשר אתם תצטרכו להרוס ולהסיר כמה מהקירות בבית הישן שלכם. הריסת הקירות היא חלק חיוני מאד – בין אם מדובר על קיר שכבר ממילא נהרס מרטיבות ויש להחליפו, או כאשר אתם מעוניינים לשנות את כל חלוקת החדרים בשטח של הבית שלכם. לפני שמתחילים בהתקנת הקירות החדשים שיש להסיר את הישנים בצורה בטוחה – ובאמצעות הכלים של הבובקט, ניתן לעשות זאת בצורה מדויקת, מבלי להשאיר יותר מידי לכלוך, וכמובן – מבלי לפגוע בחלקים אחרים בתוך הבית שלכם.

מי מפעיל את הבובקט?

שאלה מצוינת. כמובן שלא אתם תפעילו את הבובקט בבואכם לשפץ את הבית שלכם. יש לפנות לקבלני שיפוצים מקצועיים, שיש להם ניסיון בהפעלת בובקט, וזאת בכדי שהם יוכלו לבצע את מגוון העבודות הנדרשות.