סתימת חור בקיר

סתימת חור בקיר – עשה זאת בעצמך

אם הקירות בביתכם מחוררים מאוד בגלל עשרות מסמרים שנתקעו בהם ברבות השנים או מכל סיבה אחרת – כדאי מאוד לסתום אותם ויפה שעה אחת קודם. אחרי הכול, לא מאוד נעים, בלשון המעטה, לשבת מול קיר מלא חורים, מה גם שפגיעה אסתטית כזו יכולה להשפיע, אפילו שלא במודע, על קונים או שוכרים פוטנציאליים של הנכס, אם אתם במקרה מעוניינים למכור או להשכיר. אז על זה שחשוב לסתום את החורים – אין עוררין. אבל על הדרך לעשות זאת – יש גם יש.

הצעד הראשון שרוב האנשים רוצים לעשות, הוא לפנות לאיש מקצוע ולבקש ממנו שיגיע, במחילה, לסתום את החורים. אבל – אפשר לחסוך גם את זמן ההמתנה לאיש המקצוע, שלא תמיד ישמח להגיע רק עבור עבודה כל כך קטנה ויעדיף לקחת עבודות אחרות, וגם את הכסף שתצטרכו לשלם עבור עבודתו, וזאת באמצעות מספר פעולות פשוטות שיאפשרו לכם לסתום אותם בעצמכם.
גם אם אתם לא שיפוצניקים בדם וגם אם יש לכם שתי ידיים שמאליות, אם תעקבו אחר ההוראות – אין בכלל ספק שתוכלו לעשות זאת בעצמכם.

אז הנה הוא לפניכם:

המדריך המלא לסתימת חורים בקיר באופן עצמאי:

הכנות
לפני שמתחילים, חשוב להצטייד בבגדי עבודה שלא אכפת לכם שיתלכלכו, ובכלי העבודה הבאים: מלט לבן, גבס, שפכטל וידית שפכטל, כף לערבוב, נייר זכוכית, ספוג, צבע לקיר, קערה גדולה יחסית (לא חייבת להיות עמוקה אבל צריכה להיות רחבה) ואם יש חורים גם בחלק העליון של הקיר – אז גם סולם.


שלבי סתימת החור

שלב ראשון – לוקחים את הספוג ומרטיבים אותו במעט מים. עם הספוג הלח מרטיבים את החור עצמו וקצת מסביב.

שלב שני – מכינים את חומר האיטום: לוקחים מלט לבן וגבס ביחס של 20:80 בהתאמה (80% מלט לבן ו-20% גבס), מוסיפים מים ומערבבים עד לקבלת עיסה דלילה במרקם חלק.

סתימת חור בקיר

שלב שלישי – מילוי החור – ממלאים את החור בחומר האיטום שהכנתם, כאש עדיף למלא מעט יותר, גם במחיר של "בליטה" של החומר החוצה. ממתינים מעט עד להתקשות חלקית של החומר, ומבצעים יישור באמצעות כף. ממתינים לייבוש מלא ואז משייפים באמצעות נייר שיוף ומקבלים קיר חלק לגמרי. לאחר השיוף ניתן לעבור על המקום עם צבע, וכך לא נשאר זכר לחור שהיה (חשוב לדעת: חורים קטנים ניתן לסתום באמצעות חומר שנקרא צלוליט, באותו אופן בדיוק).

שלב רביעי ואחרון – שלב זה אינו בגדר חובה אבל הוא מומלץ ביותר למי שמעוניין להגיע לתוצאה מושלמת. לאחר שסיימתם את כל שלבי העבודה – פשוט עברו על המקומות המחוררים לשעבר עם סמרטוט רטוב. התוצאה תהיה קיר חלק למשעי.

כפי שאתם רואים, סתימת חורים בקיר היא פעולה פשוטה ביותר, ואין ספק שתוכלו לעשותה בעצמכם. אין גם ספק, כי אם תעשו זאת בעצמכם, תחושת הסיפוק תהיה גדולה. בהצלחה!