סיימת לשפץ? פינוי פסולת לאתר מורשה בלבד!

תהליך השיפוץ מגיע לסיומו רק עם פינוי מסודר של הפסולת לאתרים מורשים. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים קבלן פינוי ונציג את עיקרי החוק

שיפוץ הוא תהליך ארוך המלווה בלא מעט הוצאות כספיות, לכלוך והצטברות של פסולת. את תהליך השיפוץ ניתן לסיים על פי חוק רק באמצעות פינוי פסולת בניין לאתר מורשה. אתרים מורשים מן הסוג הזה פועלים בכפוף להנחיות המשרד להגנת הסביבה. המטרה של הפעלת אתרים מורשים היא להבטיח פינוי מסודר, למחזר חלק מהפסולפינוי פסולתת המשמשת לבנייה ולמנוע זיהום סביבתי או נזקים אקולוגיים. בנוסף, הפינוי יכול להיות שלב מרכזי בתהליכי מיחזור של פסולת בניין.

 

פינוי פסולת בניין על ידי קבלנים מורשים

קבלנים מורשים עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה יכולים לפנות את כל סוגי הפסולת המצטברת במהלך השיפוץ:

  • חלקי בטון, ברזל ומתכת
  • זפת ובלוקים
  • חול, אדמה, מרצפות וקרמיקה
  • לוחות גבס, שיש או זכוכית
  • חומרי פלסטיק, פלדה, עץ, לוחות בידוד ודבקים
  • חומרי איטום וצבעים

רוב החומרים המפונים על ידי קבלני פינוי פסולת מורשים מוגדרים בתור חומרים מסוכנים. אסור לטפל בהם בצורה חובבנית ויש להקצות אנשי מקצוע ברמה גבוהה על מנת לבצע את הפינוי כפי שדורש החוק. מעבר לכך, שיפוץ ללא פינוי מסודר של פסולת עלול לגרור אחריו קנסות או אפילו סנקציות חמורות יותר.

כיצד מבצעים פינוי פסולת בניין?

השאלה העיקרית היא כיצד מבטיחים פינוי פסולת יעיל ללא פגיעה בתהליך השיפוץ או לוח הזמנים. ראשית, יש להתייחס לפינוי הפסולת בכובד ראש ולהציב מכולת פסולת כבר עם תחילת הפרויקט. שנית, חשוב לודא מראש כי קבלן הפינוי מחזיק בציוד המתאים. עליו להעמיד לרשות הלקוח מכולות, דחסנים, משאיות ועובדים המכירים את תחום הפינוי ובקיאים בהבדלים בין אתרי הטמנה מורשים. מכולות ייעודיות לדוגמא מאפשרות שיפוץ במרחב העירוני ללא הפרעה לתנועה השוטפת, הולכי הרגל או הרכבים.

אתר בו מפונה הפסולת במהירות וביעילות מקצר את משך השיפוץ. הפינוי של פסולת בניין לאתרים מורשים הוא מהבחינה הזו השקעה משתלמת. במילים אחרות, קבלני שיפוץ וגם לקוחות פרטיים כבר לא צריכים לדאוג לעצמם לפינוי חומרי הבניין לפי דרישות המשרד להגנת הסביבה. הם יכולים לתאם את השירות מול חברות מקצועיות ולחסוך זמן, כסף ומשאבים.

סל השירותים של קבלן פינוי פסולת

כל קבלן עם רישיון לפינוי פסולת בניין יכול להציע סל שירותים רחב. יש קבלנים המתמחים בשירותי פינוי לאתרים מורשים, פינוי חומרים מסוכנים ופינוי באמצעות עגלה או דחסנים. קבלנים אחרים עוסקים בפינוי פסולת באמצעות מנוף ופינוי אסבסט או טיפול בחומרים חסויים.

לסיכום, לא משנה איזה סוג של שיפוץ אתם מבצעים או באיזה היקף של עבודות מדובר – עליכם לדאוג לפינוי מסודר וחוקי של הפסולת.