סיימתם את בית חלומותיכם? זה הזמן להתקין מרזבים!

תהליך השיפוץ או הבנייה של הבית לא מסתיים לפני עבודות גימור יסודיות. באמצעות עבודות אלו ניתן לשפר את המיגון של הבית, להבטיח רמת חיים גבוהה וגם להציע פתרונות פונקציונאליים למגוון בעיות תחזוקה

עבודות גימור הן חלק בלתי נפרד מתהליך השיפוץ או הבנייה של בית חדש. למרות שכולם רוצים לסיים את הבנייה מוקדם ככל האפשר ולאכלס את הדירה החדשה יחד עם כל בני המשפחה, כדאי להשקיע עוד כמה ימים בפינישים וגימור יסודי. עבודות גימור הן לא פריבילגיה והן משפיעות באופן ישיר על עמידות הנכס מפני מפגעים ונזקים. פינישים גם תורמים ליצירת המראה הרצוי בבית ולמימוש התכנית של האדריכל או המהנדס.

התקנת מרזבים

היתרונות של ניקוז מים

אחד הנושאים החשובים במהלך עבודות גימור של בתים משופצים או חדשים הוא התקנת מרזבים. מדובר למעשה על תעלות או צינורות המשמשים לאיסוף וניקוז נוזלים. עיקר הפעילות של התעלות או הצינורות הוא באיסוף מי הגשמים והולכתם מן הגג והלאה. אלו היתרונות של התקנת במהלך עבודות גימור:

א. מניעת רטיבות ונזילות – לא כדאי לחכות לחורף הראשון בבית החדש על מנת לגלות את הצורך בתעלות פינוי. כדאי לנצל את עבודות השיפוץ והבנייה, להתקין צינורות ייעודיים ולהבטיח חורף יבש גם עבור בני הבית וגם עבור הציוד והרהיטים.

ב. ניקוז וחיסכון – התקנה נכונה של צינורות ותעלות במהלך עבודות גימור תאפשר ניקוז יעיל של המים וחיסכון כספי של מאות שקלים בחודש. הניקוז העיקרי הוא של מי גשמים כלפי הגינה או החצר לצרכי השקיה, כאשר בין היתר הוא תורם למניעת התנפחות שטחים מרוצפים על הגג והרס של הריצוף.

ג. עיצוב ודקורציה – ניתן לייצר מרזבים איכותיים מאלומיניום, נחושת טבעית, אבץ או פח מגולוון וכך לשפר את המראה הדקורטיבי של חזית הבית. בעבר האופציה היחידה הייתה בניית תעלות מכוערות עשויות פח אך כיום העיצוב הוא חלק ממערכת השיקולים.

מי מבצע עבודות גימור?

יש שתי אפשרויות לבצע עבודות גימור לאחר שיפוץ או בניית הבית. האפשרות הראשונה היא לבצע את העבודות באופן עצמאי ולנסות לחסוך בהוצאות, בעוד האפשרות השנייה היא יצירת קשר עם אנשי מקצוע. בעבודות של התקנת מרזבים לא כדאי לקחת הימור ועדיף לוותר מראש על התקנה עצמאית. העבודה עם תעלות לניקוז מים מהגג מבוצעת בגובה והיא מחייבת הקפדה על כללי בטיחות מחמירים. לרוב האנשים אין את הרקע, הציוד והניסיון הדרושים על מנת להתקין תעלות וצינורות על הגג בצורה נכונה ויעילה. מעבר לכך, העלות של עבודות גימור אינה גבוהה והן משתלמות בעיקר בהשוואה לשאר ההוצאות על בניית בית.

לסיכום, התקנת תעלות או צינורות לאיסוף וניקוז נוזלים מהגג מתבצעת מיד עם סיום הבנייה. התקנה כזו היא חלק מעבודות הגימור והיא צפויה להשפיע על שביעות הרצון מהבית.