זיפות גגות

סוגי זיפות גגות

כל מי שבעבר כבר אטם את גג ביתו יודע מהי הזפת ועד כמה היא חשובה. יש לזפת תכונות רבות שתורמות לאיטום מושלם וליישום קל ונוח אך יש לה גם כמה חסרונות. יותר מכך, יש כמה סוגים שונים של זפת ולא בטוח שאת כולם אתם מכירים וזה בדיוק הזמן לדבר עליהם בהרחבה.

זיפות גגות: יתרונות וחסרונות

  • לפני שנתחיל לפרט את האפשרויות לזיפות גגות אתם חייבים להבין מהי בכלל הזפת ומה היתרונות והחסרונות שלה. הזפת היא אחד מתוצרי הזיקוק של הנפט ולמעשה היא מתאפיינת במאפיינים מושלמים לאיטום גגות. מצד אחד הזפת קשה מאוד ובלתי חדירה, כאשר היא נשארת גמישה ברמה המתאימה, וזה מסביר מדוע היא שימושית מאוד גם לסלילת כבישים.
  • עם זאת כאשר היא מתחממת היא הופכת להיות נוזלית מה שמאפשר מריחה פשוטה שלה. היא בלתי חדירה למים אך היא שחורה וזה חיסרון גדול, כיוון שהיא יכולה להתחמם בגלל השמש בקיץ ובכך להפוך להיות נוזלית. כמו כן, הזפת אינה חומר עמיד מאוד לטווח הארוך וזה חיסרון משמעותי במיוחד, מה שהופך אותה לפחות משתלמת למרות המחיר הנמוך שלה.

זיפות גגות בעיקר עם זפת חמה

היתרונות והחסרונות שדיברנו עליהם בפסקה הקודמת מדברים בעיקר על זפת חמה. זפת חמה היא למעשה זפת שהתחממה במבער ייעודי והפכה למצב צמיגי, ואז כל מה שנשאר זה למרוח אותה על גבי הגג. אחרי היא נמרחת עם מטאטא מיוחד וכמובן על ידי אוטם גגות מקצועי, היא מתייבשת, מתקשה וכך היא הופכת את הגג לבלתי חדיר למים. השימוש בשיטה זו עדיין פופולרי במיוחד למרות שהיריעות הביטומניות הפכו להיות הטובות ביותר לאיטום גגות בטון שטוחים.

זיפות גגות

מהי זפת קרה ומתי היא נחוצה?

את הזפת החמה רובנו נכיר אך אי אפשר לומר אותו הדבר על הזפת הקרה. זפת קרה היא למעשה זפת נוזלית גם כאשר היא אינה חמה והיא אחד מתוצרי הזיקוק שמהווים תוצר לוואי. זפת זו לא יכולה להיות שכבת איטום בעצמה אלא נועדה כדי להכין את הגג לאיטום או כדי להשלים את האיטום, כלומר תיקון האיטום אחרי השימוש בשיטה הראשית. זפת כזו פשוטה מאוד לשימוש ואפשרית גם בשימוש עצמי.