בניה מתועשת

סוגי הפיגומים הנחשקים בשוק עולם הבנייה

הם הפכו לאחד הסמלים של ענף הבנייה ולמעשה הן אלו שמסמלים את הסטטוס של המבנה לאנשים שלא מתעמקים בפרטים הקטנים. אין ספק שבסופו של דבר הפיגומים מהווים את אחד החלקים המשמעותיים ביותר בבנייה ואולי החשובים מכול, כאשר בלעדיהם אין דרך להגיע לגובה.

הפיגומים שמאפשרים להגיע לשחקים

אמנם העגורנים ומתקני ההרמה הנוספים הפכו את מלאכת הבנייה ליותר פשוטה וחלק מהעובדה שאנו יכולים לבנות לגובה שמורה להם אך ללא פיגום העובד הפשוט לא היה יכול לבצע את הפעולות שאף מכונה עדיין לא יכולה לבצע. טיוח קירות וצביעה שלהם כולל מריחת שכבות איטום ותיקונים במידת הצורך. יש כל כך הרבה פעולות שלא היו מתאפשרות בלי פיגום כך שלמרות שזו אינה המצאה טכנולוגית גדולה אין ספק שהיא אחת החשובות.

אלו סוגי פיגומים קיימים ומה כדאי לדעת?

• יש כמה סוגים ולמשה הפיגום שכולנו מכירים הוא לאו דווקא המתקדם ביותר. כולם בטוחים שהפיגום עשוי ברובו מעץ אך חלק ניכר ממנו ולמעשה החשוב שלו, זה שיוצר את השלד שלו, עשוי ממתכות שונות כאשר המתכת הנפוצה היא אלומיניום. האלומיניום הוא מתכת עמידה ביותר ויכולה להיות גם בתנאי השטח הקשים ביותר כולל תנאי לחות ורטיבות ושמש חזקה.

• יש פיגומים ניידים ויש פיגום שהוא יציב יותר. מתי זה משמעותי? תלוי בפעולה שיש לבצע. למשל, אפ יש צורך בפיגום כדי לצבוע קיר מסוים כדי מאוד לרכוש פיגום נייד, כזה שיכול לזוז ביתר קלו תאחרי שמשחררים את הקיבוע שלו. כשיש צורך לבנות את שלדת הבניין, פיגום קבוע יהיה גם יציב יותר וגם מתאים יותר כיוון שהוא יהיה באותו המקום למשך זמן רב.

לקנות או להשכיר?

אנשים בים תוהים האם כדאי להם להשכיר או לקנות את הפיגומים שנדרשים לעבודות שלהם. אמנם קנייה יכולה להיות טובה לטווח הארוך ובשימושים רבים אם לא מדובר בחברת בנייה גדולה שבונה בכל יום יכול להיות שהדבר יהיה הרבה פחות משתלם. כמו כן, חשוב לזכור שהפיגום דורש הקמה מקצועית כדי שיהיה בטוח דבר שלא כל אחד יכול לבצע וקניה שלהם מחייבת העסקת של אנשים שמבינים בתחום.