נזילות וג'קוזי- חייב ללכת ביחד?

כיצד מונעים נזילות בעת התקנת ג'קוזי לחצר?

התקנה חיצונית של ג'קוזי לחצר מתבצעת על משטח בטון יציב בעובי של 10 ס"מ לפחות וללא שיפועי ניקוז. אפשר למנוע נזילות על ידי איטום יסודי והקפדה על כללי המפתח.
התקנה של ג'קוזי בחצר מתבצעת על ידי אנשי מקצוע או באופן עצמאי. אפשר לחסוך בהוצאות אם מבצעים את ההתקנה לבד, אך חשוב להכיר את הסיבוכים העיקריים. יש להשקיע בעיקר באיטום יעיל ולמנוע נזילות או בזבוז מים. הנה כמה טיפים וכללי מפתח שיכולים לעזור:
א. הכנת משטח בטון – בשלב הראשון מכינים בחצר משטח בטון יציב. המשטח צריך להיות בעובי של 10 ס"מ לפחות. יש לפלס את הבטון ולדאוג לכך שהוא יהיה ישר ובלי שיפועי ניקוז. יציקת משטח בטון רלוונטית רק בהתקנה בחצר, כי על הגג או במרפסת משתמשים במבנה הקיים ומחזקים אותו.
ב. חישוב משקל – בשלב השני מחשבים את משקל המים לפי נוסחה קבועה. המשקל לכל מ"ר הוא תמיד שווה ערך למשקל הג'קוזי, כולל מים, חלקי השטח. בכל מקרה של התקנה על משטח שהוא אינו פני הקרקע חשוב להתייעץ במהנדס מוסמך.
ג. בחירת שיטת התקנה – זהו השלב שבו משפיעים באופן ישיר על רמת האיטום ואף מונעים נזילות. בהתקנה חיצונית מעמידים את ג'קוזי לחצר על פני משטח ההתקנה, ללא הכנות מיוחדות. עם זאת, רצוי להתקין מדרגות כניסה כדי להקל על התפעול והשימוש. יש מגוון רחב של מדרגות מתוכן ניתן לבחור. האפשרויות המומלצות הן להשתמש במדרגות עץ, אבן, פיברגלס או פלסטיק. מי שרוצה לבנות הגבהה יכול לעשות זאת על ידי דק עץ בשילוב מדרגות.
בהתקנה שקועה דואגים להכין שקע עשוי בטון שכולל פתח ניקוז בקרקעית. מידות שקע הבטון משתנות בהתאם למידות המתקן. לעומת זאת, בהתקנה חצי שקועה מבצעים את הכניסה והיציאה על ידי ישיבה על הסף והעברת הרגליים לחלק הפנימי. כאן המידות האופטימאליות למניעת נזילה עומדות על 45 ס"מ ובדומה לגובה הממוצע של כיסא.

93867542 (Mobile)

עם מי מתייעצים לפני התקנה של ג'קוזי?

גם מי שרוצה לבצע את ההתקנה באופן עצמאי יכול וצריך להתייעץ עם אנשי מקצוע מסוימים. רצוי לערב חשמלאי מוסמך ולהעביר אליו את האחריות על הכנות החשמל. החשמלאי מנתב כבל נפרד עבור ג'קוזי לחצר ומשתמש במפסק הגנה ייעודי, בחיבור תלת פאזי ובמפסק פחת. עובי הכבל נבחר על ידי חשמלאי מוסמך לפי המרחק מהלוח. כדאי לבחור מראש דגמים שניתנים לחיבור תלת פאזי כדי למנוע עומס יתר על רשת החשמל.
יש לוודא מעבר חופשי של לפחות 1.2 מטר רוחב ועוד 1.5 מטר גובה עד נקודת ההתקנה. מומלץ לתאם ביקור טכנאי לאבחון בעיות מראש, לקרוא מידע המפורסם על ידי היצרן ולא לשכוח לעקוב אחר ההנחיות באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות.