שיפוץ דירה

מתכננים שיפוץ בבית? 5 דרכים לשמור על הבטיחות שלכם

שיפוץ בבית חושף אתכם לשורה ארוכה של סיכונים. על מנת לשמור על הבטיחות תצטרכו בין היתר לבחור היטב את כלי העבודה, לקבל המלצות על אנשי מקצוע וכמובן לתכנן את לוח הזמנים. הנה המדריך המלא

תהליך שיפוץ נמשך לפחות מספר שבועות ומטרתו היא להעלות את ערך הנכס. יחד עם זאת, יש הבדל משמעותי בין שיפוץ כללי לבין שיפוץ בבית שבו גרים. במידה ואתם מתכננים שיפוץ ולא מכירים את ענף הבנייה, כדאי שתכירו 5 דרכים לשמירה על הבטיחות:

שיפוץ דירה

  1. בחרו היטב את כלי העבודה

שימו לב לכלי העבודה שבהם אתם משתמשים. כאן אין הבדל בין שיפוץ שנעשה על ידיכם באופן עצמאי, לבין שיפוץ שאותו עורכים אנשי מקצוע מיומנים. העדיפו לדוגמא סולם פיברגלס על סולם עץ וזכרו שלכל כלי יש ייעוד אחר. בדקו מי מייצר סולם פיברגלס שמתאים לצרכים שלכם, התייעצו עם אנשי המקצוע ואל תחששו לבצע שינויים תוך כדי העבודה.

  1. הרחיקו ילדים וחיות מחמד

הקושי העיקרי בשיפוץ בבית הוא הטיפול בילדים או לחילופין בחיות המחמד. נסו להרחיק אותם ככל האפשר מאיזור השיפוץ ואסרו על תינוקות או ילדים קטנים להיכנס לחדר שבו מתבצעות עבודות. הראו דוגמא אישית והסבירו לילדים עד כמה חשוב לשמור על הזהירות. בנוסף, אחסנו במקום סגור חומרים כימיים ומוצרים שעלולים לסכן אותם.

  1. הקפידו על סדר וניקיון

בטיחות מתחילה בשמירה על סדר וניקיון. הקפידו כל הזמן לעבודה בסביבה נקייה והשתמשו בשירותי אחסון כדי להעביר חלק מהציוד האישי למחסן סגור. בסביבת עבודה נקייה ומסודרת יהיה לכם קל יותר להגיע לתוצאות השיפוץ הרצויות. מעבר  לכך, הקפדה על סדר וניקיון היא תנאי לדיוק בביצוע עבודות בנייה.

  1. השתמשו באמצעי מגן

יש ציוד שיכול לסייע לכם במהלך ביצוע שיפוץ בבית. הציוד שכולל אמצעי מיגון רלוונטי בעיקר אם אתם מחליטים לבצע את השיפוץ בעצמכם, אך יש לוודא שגם הקבלן עושה בו שימוש. אמצעי מגן כוללים כפפות, כובע פלסטיק, בגדים ארוכים וכדומה. יש אמצעי מגן שמיועדים לעבודה בגובה עם או בלי סולם פיברגלס, ציוד שמיועד לעבודות צביעה וריתוך וציוד לעבודות שבירת קירות. החליטו מראש כיצד לבצע את השיפוץ וכך תוכלו גם לבחור ציוד יעיל.

  1. תכננו את לוח הזמנים

הגורם העיקרי לתאונות שמתרחשות בבית במהלך שיפוץ הוא מהירות ופזיזות. מנעו מראש מצבים מן הסוג הזה, באמצעות תכנון והקפדה על לוח זמנים. זכרו שכל עיכוב עלול להציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי. אל תגיעו למצב של עיכובים וקבלו המלצות על אנשי מקצוע אמינים. במידה ואתם מבצעים את השיפוץ בעצמכם, תצטרכו להחליט באיזה יום לטפל בכל משימה. זו הדרך הטובה ביותר גם לעמוד בזמנים מדויק וגם לשמור על בטיחות.