בדק בית

מתי כדאי ליצור קשר ולהזמין בדק בית וביקרות מבנים?

התהליך של בדק בית ובדיקת מבנים, נועד בעצם לוודא ולתת דו"ח מדויק אודות תקינותו של נכס שמיועד למגורים – הבדיקה היא מקיפה וכוללת מכל בחינה שהיא: בדיקת התשתיות של המבנה, הסביבה של המבנה מבחינה סוציולוגית וסוציו-אקונומית, בדיקת פערים בתכנון מול בניה, בדיקת החומרים שבהם השתמשו לבניין, ועוד בדיקות רבות, שנעשות ע"י מומחים מהשורה הראשונה. השאלה היא כמובן, מתי בכלל כדאי לנו להזמין בדיקה כזו?

המקרים שבהם כדאי להזמין את הבדיקהבדק בית

  • כשרוכשים דירה מקבלן – הסיבה הנפוצה ביותר להזמנת בדק בית היא כמובן כשאתם עומדים לרכוש נכס מקבלן. אלו הם המבנים שמעוררים חשד יותר ממבנים אחרים מסיבה פשוטה – כי איש עוד לא התגורר בהם ולא ברור מהו מצבם האמיתי. לא מעט קבלנים יציגו את המבנים שהם בנו כמבני יוקרה איכותיים מאד, אך בדק הבית יכול להציג תמונת מצב שונה לגמרי. הבדיקה תעזור לכם לוודא האם מדובר באמת על נכס שכדאי להשקיע ברכישתו – או שאולי הקבלן צריך לתת לכם הצעת מחיר נמוכה יותר, בשל הליקויים אשר התגלו.
  • כשרוכשים דירה מדי שניה – מקרה נוסף, גם אם קצת פחות נפוץ שכאשר הוא מתרחש מזמינים בדק בית, הוא כאשר מדובר על מבנה שאתם עומדים לרכוש מיד שניה. למה זה פחות נפוץ? כי זה מבנה שאנשים כבר גרו בו ולכן לא נראה שיהיו כאן פערים ענקיים .עם זאת, פערים שונים בהחלט עלולים להתגלות – כולל חריגות לא מורשות בבניה שהבעלים הקודמים עשו, תשתיות שלא טופלו כיאות, וכיו"ב. גם כאן הבדיקה עלולה לגלות ליקויים שונים – ותעזור לכם לקיים את ההחלטה הנכונה בנידון.
  • בדיקה מטעם הצד המוכר – עד כה הצגנו את ביקורת המבנים כאינטרס של הצד הקונה. עם זאת, גם הצד המוכר יכול להזמין בדק בית! למה זה אינטרס שלו? כמובן כיצד להציג לקונים תמונת מצב מדויקת – כולל ליקויים אשר תיקן וכיו"ב. זוהי תעודה שתעיד על היוקרה שבנכס.

 

הבדיקה שלא כדאי לוותר עליה

אם כן, יש לא מעט סיבות להזמין את ביקורת המבנים בהקדם האפשרי. פנו כמובן לאנשי מקצוע מובילים עם הסמכה מתאימה – ותקבלו את תוצאות הבדיקה תוך זמן קצר.