משאבת מים לבריכה

משאבת מים לבריכה – כל המידע

במאמר שלפניכם נביא מידע מקצועי על משאבות מים עבור בריכות ביתיות, מוסדיות או ציבוריות. נדבר על תפקידה הכללי של המשאבה, נסביר על ההספקים השונים של המשאבות המוצעות כיום בשוק ועל הבריכות שאליהן סוגי המשאבה יכולים להתאים, נציין את טווח המחירים לכל משאבה ואת עבודות התחזוקה הנדרשות למשאבה שלכם.

משאבת מים לבריכה – כל המידע:

מהו תפקידה של המשאבה?

משאבת מים לבריכה
משאבת מים לבריכה

תפקידה של משאבת מים לבריכה הוא להזרים את המים מתוך הבריכה דרך המסננים השונים האחראים על ניקיונם של המים. במקרים שבהם המשאבה מיועדת לבריכות ביתיות או לבריכות קטנות, המשאבה תהיה מחוברת למסנן מובנה שמנקה את המים באמצעות מערכת הסינון הפנימית שלו מיד לאחר שנשאבו למשאבה עצמה. במקרים שבהם מדובר במשאבות המיועדות לג'קוזי, תפקידה של המשאבה הוא ליצור סחרור של זרם המים המאפשר למים ליצור בועות או זרמים חזקים בצינורות המיועדים לכך.

הספקים של משאבות

ניתן למצוא משאבות בכל ההספקים ובכל הגדלים, הכול תלוי בצרכים האישיים שלכם ושל הבריכה, המקווה או הג'קוזי שלכם. הספקים ממוצעים של משאבת מים לבריכה ביתית נעים בין 1,000 ליטרים לשעה לבין 5,000 ליטרים לשעה, בעוד שעבור בריכות גדולות מכך ההספקים יכולים להגיע לכמה עשרות אלפי ליטרים בשעה. ההספק מציין את כמות המים שהמשאבה מסוגלת להעביר דרכה בשעה אחת. מיותר לציין שאם הספק של משאבה הוא 6,000 ליטרים לשעה, אזי הספקה לדקה יהיה 100 ליטרים.

גדלים של בריכות

כדי לבחור את המשאבה המתאימה לכם ביותר כל שעליכם לעשות הוא לחשב את גודל הבריכה שלכם ולבחור את הזמן הרצוי למילוי הבריכה ממצב ריק לגמרי. חישוב גודל הבריכה נעשה על ידי הכפלה של האורך ברוחב ובעומק של הבריכה.

טווח מחירים

מחיריהן של משאבות עבור בריכות ומקווי מים למיניהם לשימושים ביתיים או ציבוריים / מוסדיים נע בין כמה מאות שקלים לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים, תלוי בהספק ובאיכות המשאבה. ניתן לומר בהערכה גסה שמחיר המשאבה עולה במאה שקלים על כל על כל 1,000 ליטרים לשעה שהמשאבה מסוגלת להזרים.

תחזוקה נכונה

כמו כל מכשיר מכני אחר, התחזוקה השוטפת של משאבת מים שומרת על אורך חייה. מכיוון שמדובר במנוע, יש לנהוג בו לפי כללי התחזוקה ההולמים לכל מנוע, מה שאומר ניקוי תקופתי, מילוי שמנים כנדרש והחלפה מלאה של שמני המנוע אחת לתקופה. שימו לב שבמקרים מסוימים עבודות התחזוקה של המשאבה מבוצעות על ידי החברה שממנה רכשתם אותה, ולעתים עבודות התחזוקה מוטלות עליכם בלבד.

במקרים שבהם המשאבה מחוברת למסנן קרוב, חשוב מאוד להחליף את המסנן אחת לתקופה המצוינת בהוראות היצרן, כדי למנוע עומס יתר על המנוע במקרים של חסימות או סתימות במסנן. עומס יתר על המשאבה עצמה עלול לפגום באיכות עבודתה ולפגוע בתקינותה לאורך זמן.