מצלמות אבטחה לבית – כל הפרטים לבחירת מצלמת אבטחה מתאימה

מצלמת אבטחה היא הדרך הטובה ביותר לשפר את רמת הביטחון האישי בבית. המצלמה מונעת פריצות וגניבות, משדרגת את ערך הנכס ומבטיחה איכות חיים גבוהה. המצלמה מתאימה לדירות פרטיות במבנים משותפים וגם לבתים ויחידות צמודי קרקע. יחד עם זאת, ניצול אופטימאלי של מצלמות אבטחה לבית מחייב התייחסות לפרטים הבאים:

א. מידת התאורה  תאורה היא פקטור משמעותי בקביעת היעילות של מצלמות אבטחה מכל סוג. בכל הנוגע לבתים פרטיים, רצוי לבדוק את ההתאמה של המצלמה למידת התאורה הקיימת בבית לפי המפרט הטכני. השאיפה היא להשתמש במצלמת אבטחה בעלת רגישות גבוהה בתנאי תאורה עמומים או משתנים, אך לתת עדיפות למצלמות אינפרא אדום בתיעוד איזורים חשוכים לחלוטין.

ב. איזור הכיסוי  לא כל מצלמות האבטחה מכסות בצורה זהה את האיזורים המתועדים. מומלץ להשקיע במצלמות לכיסוי דרכי הגישה העיקריים והמשניים לבית, עורף המבנה, חצר, חנייה 470277267ובחדרים עם כספת. בתוך הבית כדאי גם להתקין מצלמות אבטחה לכיסוי חדרי ילדים ותינוקות.

ג. נייחות וניידות – רצוי להחליט מראש האם לרכוש מצלמת אבטחה המכוונת על מיקום אחד ספציפי או מצלמה עם יכולת לתיעוד של 360 מעלות. ההבדלים בין נייחות וניידות ישפיעו לא רק על האפקטיביות של מצלמות אבטחה לבית, אלא גם על שביעות הרצון של הלקוח.

איזו מצלמת אבטחה כדאי לקנות?

 

פרטים נוספים שכדאי לדעת על מנת להפעיל בצורה ראויה את מצלמות האבטחה קשורים לגישה ולשליטה. יש מצלמות אבטחה המסוגלות להעביר אותות וידאו באופן רציף למקליט DVR ולמסכים מקומיים. חיבור DVR לרשת האינטרנט מספק ללקוח גישה לרשת המצלמות מכל מחשב מרוחק או טלפון חכם. זהו פתרון טוב לבעלי בתים הנוסעים לחו"ל ורוצים להמשיך לשמור על הבית מרחוק. גישה לצפייה מרחוק מאפשרת גם למוקד אבטחה לעקוב אחר המתרחש ולמנוע פריצות או גניבות.

לסיכום, השאלה איזו מצלמה לבחור תלויה בתנאים הסובייקטיביים הקיימים בבית, בחצר ובחדרים. כדאי לבדוק מראש את מידת התאורה, איזורי הכיסוי הנדרשים וההבדלים בין נייחות וניידות על מנת לקבל החלטה נכונה ומשתלמת.