מפקח בניה- מדוע אנחנו צריכים אותו?

 

מיהו מפקח בנייה, מה תפקידו, ולמה הוא דרוש?

אם החלטתם שאתם מעוניינים בפרויקט בנייה חדש, אחד מהאנשים שכדאי לשכור את שירותיו כמה שיותר מהר הוא מפקח הבנייה. מיהו מפקח בנייה ומה בדיוק הוא עושה? ניתן להבין כמובן מהשם שלו שהוא משגיח ומפקח על כל תהליך הבנייה של הפרויקט שלכם. אבל מה הפיקוח הזה אומר בפועל? בואו נבין לעומק את התפקיד החשוב של מפקח הבנייה, ונבין מדוע בלעדיו כל הפרויקט לא יוכל לעמוד ביעדיו.

 

התפקיד החשוב של המפקח

  • מנהל לוחות זמנים – אחד מהתפקידים החשובים ביותר של מפקח בנייה הוא לפקח על כל לוחות הזמנים לקצב ההתקדמות של הבניה. לכם כיוזמי הפרויקט יש רצון שהפרויקט כולו יושלם עד לתאריך מסוים. המפקח הוא זה שדואג שכל האנשים המעורבים בדבר יעמדו בתאריך היעד. זה גם אומר שהוא פורט את זה לתאריכי ביניים חשובים, לסיום שלבים שונים, ולעבודות מקצועיות של אנשים שונים. כך אפשר לעמוד ביעד הסופי בהצלחה.
  • תזמון בין כל אנשי המקצוע – כמה אנשי מקצוע מעורבים בפרויקט הבניה שלכם? מדובר על עשרות אנשים – מהנדסים, קבלנים, אדריכלים, פועלים, אנשי חשמל, אנשי גז, מודדי קרקעות, מומחי אינסטלציה ועוד אנשים רבים. איך מתאמים בין כולם? איך מוודאים שאף אחד מהם לא מפריע לאחר ושהעבודות כולן יתבצעו בזמן ולפי השלבים? גם כאן רק בעזרת מפקח בנייה תוכלו להגיע להישג הנדרש. הוא הגורם אשר מתאם ומתזמן בין כל הגורמים האחרים באתר הבנייה, ודואג שהעבודה ביניהם תהיה מסודרת ומאורגנת.
  • תשלומים ותקציבים – עוד תפקיד חשוב מאד של מפקח בנייה הוא בפיקוח שלו על כל נושא התקציב והתשלומים. תפקידו של המפקח הוא להתריע בפניכם האם יש חריגה בתקציב והוא זה שאמור למנוע הפתעות של קפיצות בעלויות. מעבר לכך, בסמכותו ובתפקידו לדאוג כמובן שכלל הספקים ואנשי המקצוע יקבלו את התשלום בזמן.

 

השירות שאי אפשר בלעדיו

בעצם, אחרי שאנו מבינים זאת לעומק, אנו מבינים עד כמה מפקח הבנייה הוא חיוני לפרויקט שלנו. זהו אדם אשר מנהל את כל תהליך הבניה מתחילתו ועד סופו – והוא הערובה להצלחה.