מערכת סולארית ודוד שמש

מערכת סולארית ודוד שמש בבית

מערכת סולארית ודוד שמשאחד השלבים החשובים מאד בבניית בית חדש או בשיפוץ שלו, הוא ההתקנה של מערכת סולארית על הגג. ברוב המקרים, מדובר על מערכת מאד ספציפית, ואתם מכירים אותה בשם דוד שמש. דוד השמש הוא למעשה מוצר שחובה להתקין אותו כמעט על כל מבנה בישראל, והסיבה לכך היא שמשום דרך הפעלתו הסולארית הוא חוסך מאות מיליוני ש"ח בשנה. במקום שאנשים ישתמשו בדוד החשמלי – הם מנצלים את חום השמש במשך רוב ימות השנה, וכך מחממים את המים שלהם בבית דרך דוד השמש.

איך המערכת הזו עובדת?

פעולת דוד השמש – כאמור, דוד השמש פועל על בסיס האנרגיה הסולארית. הוא מצויד בקולטנים גדולים מאד, שאוגרים לתוכם את קרני השמש ואת החום שלהם. בפעולת המרה ייחודית, נעשה שימוש בחום בתוך דוד גדול, וכך יש הולכה של מים חמים ישירות לצנרת שלכם. חשוב לציין שאפשר לחבר לדוד השמש גם מנגנון חשמלי לחודשי החורף.

מערכת סולארית להפקת חשמל – בחלק מהמקרים, יש אנשים שמבקשים מערכת סולארית על גג הבית ומנצלים את השיפוץ והבניה לא רק לטובת דוד השמש, אלא מעבר לכך. אולי תרצו למשל לנצל את הגג החדש שבניתם, לטובת שימוש באנרגיה סולארית לצריכת החשמל בבית? זו הזדמנות גם לחסוך בחשבון החשמל שלכם – וגם למכור חשמל עודף שייצרתם לחברת החשמל ולקבל זיכויים. יש לציין כי השימוש במערכת סולארית שכזו, מומלץ בעיקר למי שבונה בית עם גגות גדולים למדי.

כיוון ההתקנה – שימו לב שכאשר אתם מתקינים מערכת סולארית על גג הבית החדש שלכם, יש להקפיד לכך שהכיוון של הקולטים יהיה מתאים ונכון, כך שהם יוכלו לקלוט את מקסימום קרני השמש במשך רוב שעות היום.

התקנה מקצועית של מערכת סולארית

כמו כל מוצר, גם למערכת סולארית יש מוצרים טובים יותר ויש פחות – לכן כדאי לפנות לדגמים המוכרים ולפנות לאנשי מקצוע איכותיים שיאפשרו לכם להתקין אותה, ובכך להשלים את מלאכת הבניה והשיפוץ.