מערכת ביוב ביתית

בין אם מדובר על שיפוץ של בניין, הקמת בית חדש, או בעיה שיש בצנרת – תמיד כדאי לדעת כיצד מערכת ביוב ביתית עובדת ומה התפקיד שלה. הכירות עם מערכת הביוב הביתית שלכם, היא לא עניין אשר שמור אך ורק לאינסטלטורים מומחים. נכון שאתם תצרו איתם קשר במידה ויש תקלה במערכת, אך הכירות בסיסית והבנה כיצד מערכת ביוב ביתית פועלת, תאפשר לכם גם להבין מה מהות הבעיה, ומתי יש להזמין שירותי ביוב או אינסטלטור, ומתי בעיה נחשבת למורכבת, ומתי היא פשוטה יחסית ויש לה פתרון נוח.


אז איך המערכת מורכבת?

מערכת ביוב ביתית●    תפקיד המערכת – התפקיד המרכזי של מערכת הביוב, הוא לדאוג לניקוז של כל הפסולת שיוצאת מהבית שלכם, כאשר הכוונה היא לפסולת הנוזלית. לכן, מה שמחוברת למערכת הביוב הביתית שלכם אלו חלקים כמו הכיורים בבית, המקלחת, בתי השימוש, וכיו"ב. מערכת ביוב מתוכננת כך שהיא תמנע כמובן זרימה חוזרת של הפסולת בחזרה לתוך הבית שלכם. במידה ומדובר על בניין – המערכת משותפת לכל הבניין, וישנה יציאה ספציפית לכל דירה, ומשם הכל מתנקז למערכת אחת.

●    ממה עשוי הביוב? – מערכות ביוב ביתיות יכולות להיות עשויות ממגוון רחב יחסית של חומרים, וישנם צינורות ביוב מגוונים למדי. קיימים צינורות ביוב שעשויים מנחושת, יש שעשויים מברזל מגולוון, יש שעשויים מחומר שנקרא PVC, וישנם גם צינורות פלסטיק וצינורות אלומיניום. מדוע חשוב להכיר את החומרים שמהם מורכבת מערכת הביוב? משום שבמידה ויש סתימה ומשתמשים בחומרים לשחרור הסתימה – הרי שיש חומרים ספציפיים שמתאימים לצנרות שונות.

●    תקלות נפוצות – מערכת ביוב ביתית, יכולה לסבול ממספר תקלות נפוצות. התקלה הנפוצה ביותר היא הסתימה, נובעת מהצטברות של לכלוך בצנרת אשר לא נשטף היטב ולכן מונע מהמים להמשיך לעבור. גם נזילה שנובעת מפיצוץ בצנרת היא אפשרית, וכן לעתים יש תופעות של לחץ נמוך מידי עקב בעיה ברכיבי הצנרת.

 

תחזוקה וטיפול

ברגע שאתם מכירים היטב את מערכת הביוב הביתית שלכם, תוכלו למפות בצורה טובה יותר בעיות ותקלות – וכמובן במידת הצורך, ניתן להזמין שירותי ביוב מתאימים שיטפלו בכל בעיה הקשורה למערכת הביוב.