מערכות אינטרקום

מערכות אינטרקום – הדור הבא

אינטרקום – מאז ועד היום

מערכות אינטרקום

מים רבים עברו בנהר ודלתות כניסה של מבנים רבים נפתחו בכל רחבי הגלובוס מאז שהאינטרקום הראשון בא לעולם. היה זה עוד בתחילת המאה ה-20, כשבמקור האינטרקום שימש לתקשורת בין אזורים שונים ברכבות (בתוך הרכבת עצמה כמובן). היה זה רק לקראת שנות ה-50 של המאה ה-20 כאשר הפך האינטרקום לנפוץ בכניסה למבנים, כאמצעי להגברת הבטיחות של הדיירים.

בזמנים ההם מדובר היה בפריצת דרך של ממש, שכן הודות לאינטרקום ניתן היה לבקש מהבאים בדלתות המבנה להזדהות ורק אם אכן היו ראויים או מורשים להיכנס למבנה, פתחו הדיירים את הדלתות באופן מרוחק מדירתם. בשלב מסוים היה ברור כי אינטרקום סטנדרטי כבר אינו מספק את רמת ההגנה והאבטחה הדרושה, שכן במקרים רבים מספור הוסתרה זהותם של הבאים על ידי דלתות מבנה המגורים.

כתוצאה מכך וכתוצאה מההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות שהתרחשו בתחום בשנים האחרונות, החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם הדגמים מהדור החדש של מכשירי האינטרקום, אלה המצוידים במסכי וידאו. בדגמים אלה נעסוק במאמר שלפניכם, תוך הסבר על הפונקציות השונות שבאמצעותן נבדלים הדגמים השונים זה מזה.

גודל המסך                                                                  

גודל מסך הווידאו הוא אחד מהמשתנים החשובים ביותר שיש לתת עליהם את הדעת כאשר באים לבחור את הדגם הרצוי, כשבין היתר יש לציין שגודל המסך משפיע גם כן על מחיר המוצר. גודל מסך ממוצע הוא 7 אינץ', אך ישנם גם דגמים המצוידים במסך צנוע יותר. כמו כן, יש לציין שהדגמים השונים נבדלים אלו מאלה ברזולוציית המסך.

ציוד לראיית לילה

רוב הדגמים המודרניים מצוידים בנורות LED עוצמתיות הנכנסות לפעולה באופן אוטומטי בשעות החשיכה או באופן ידני בהתאם לצורך.

עמידות בפני ונדליזם

מאחר שהיחידה החיצונית של האינטרקום מותקנת בחלקו החיצוני של המבנה, היא נתונה מן הסתם למעשי ונדליזם אקראיים יותר ופחות. אי לכך, לפני שרוכשים דגם של אינטרקום המצויד בטכנולוגיית וידאו, חשוב לבדוק האם הדגם הספציפי שאתם מתעניינים לגביו ניחן בעמידות גבוהה בפני מעשי ונדליזם. כך, לדוגמה, ישנם דגמים המיוצרים מסגסוגת אלומיניום ו/או פלסטיק ABS קשיח ועמיד המספקים רמת עמידות גבוהה במיוחד.

צילום תמונות

חלק מהדגמים החדשים מאפשרים לדיירי המבנה לצלם את העומדים בדלת צילום וידאו או סטילס. יש לברר לפני הרכישה האם האפשרות קיימת בדגם הספציפי שאתם מתעניינים לגביו וכן לברר בנוגע לסוג כרטיסי הזיכרון שבהם תומך המכשיר.

שדה הראיה של האינטרקום

פרמטר נוסף המבדיל בין הדגמים השונים הוא שדה הראייה של המצלמה ובכלליות ניתן לכתוב כי ככל ששדה הראייה רחב יותר, כך המצלמה מכסה שטח גדול יותר. באופן כללי מומלץ שלא לרכוש דגמים ששדה הראייה שלהם קטן מ-65 מעלות.

מנגנון הנעילה

כיום ישנם סוגים שונים של דגמי אינטרקום המצוידים בקודן מובנה, המאפשר לבאים בדלת המבנה להקיש קוד סודי כדי לפתוח את הדלת גם אם לא קיבלו אישור כניסה מאיש. לצד אלה ישנם דגמים חדשים יותר הפועלים בטכנולוגיות ביומטריות. הכוונה היא, למשל, למנגנוני נעילה המופעלים באמצעות זיהוי קול, מנגנונים הפועלים באמצעות סורק טביעות אצבע ועוד.

אינטרקום עם חיבור לרשת

המילה האחרונה בתחום המערכות אינטרקום היא דגמים המחוברים לרשת. דגמים אלו מאפשרים לדיירי המבנה להביט באלו העומדים בדלת המבנה, ללא קשר למקום שבו הם נמצאים. כך, לדוגמה, אדם שיוצא לטיול בחו"ל יכול להביט על הנעשה מחוץ לדלת ביתו כאשר הוא נמצא במדינה אחרת ולהחליט לצורך העניין שהוא מעוניין להכניס לביתו את עוזרת הבית או את הגנן המוכרים לו, אך למנוע כניסה מאנשים עם פרצוף לא מוכר.