מלגזות יד שניה

מלגזות יד שנייה על קצה המזלג

בשנים האחרונות ניתן לראות ביותר ויותר מפעלים בישראל מלגזות יד שנייה, לרבות במפעלים חדישים ומודרניים של מיטב החברות במשק שזה עתה הוקמו.  הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעלות הרכישה של מלגזה חדשה גבוהה באופן משמעותי מההוצאות הכרוכות ברכישה של מלגזה משומשת, על אף שפער זה לא בא לידי ביטוי בכל הקשור לתפקוד של המלגזות השונות.

בדיקה לפני רכישה של  מלגזות יד שנייה

הדבר החשוב ביותר שיש לבצע לפני רכישה של מלגזה משומשת הוא להעביר את המלגזה בדיקה לפני קנייה. במהלך הבדיקה ייבדקו כלל האלמנטים במלגזה החל מהמצבר, תקינות מערכות החשמל והמנוע וכלה בגלגלים ובמערכות ההרמה. בנוסף לכך, חשוב לוודא כי ניתן לקבל אחריות על המלגזה. יש לציין כי לא כל חברה שעוסקת במכירה של מלגזות משומשות מעניקה אחריות ללקוחותיה ועל כן יש לתת על כך את הדעת לפני הרכישה.

מומלץ לדרוש אחריות על המכלולים המרכזיים במלגזה כמו למשל המצבר, הממסרה והמנוע. כמו כן מומלץ לתת עדיפות לחברה מקצועית ובעלת וותק שמציעה ללקוחותיה שירות תיקונים ואספקת חלפים במידת הצורך.

נתונים שיש לקחת בחשבון

על מנת להקל עליכם בבחירת המלגזה המתאימה לצרכים של העסק שלכם, מומלץ לשים לב לנקודות הבאות:

  • משקל הסחורה שיש להרים מדי יום – נתון זה יסייע לכם לבחור את המלגזה בעלת כושר ההרמה המתאים לצרכים שלכם.
  • הגובה אליו יש להרים את הסחורה – לכל מלגזה גובה הרמה שונה ונתון זה יכול להטות את הכף לכאן או לכאן.
  • כמות שעות העבודה היומיות הרצויות.
  • עלות הרכישה מול עלות האחזקה – לא אחת אנחנו נתקלים במלגזות שעלות הרכישה שלהן נמוכה מאוד אך עלויות התפעול והאחזקה שלהן גבוהות ביותר.
  • חשוב מאוד לוודא האם בחלל שבו צפויה לעבוד המלגזה קיימים תנאים שדורשים התייחסות מיוחדת כמו רדיוס סיבוב קטן יחסית או למשל תקרה נמוכה.

לסיכום

רכישה של מלגזות יד שניה יכולה לחסוך לכל מפעל בעלויות הכספיות באופן משמעותי ביותר תוך הימנעות מפגיעה בתפוקה. עם זאת, חשוב מאוד לבחור את המלגזה בהתאם לצרכים הריאליים של המפעל וכן לדאוג לרכישה של מכונה אמינה ואיכותית שמגיעה עם תעודת אחריות מלאה לטווח ארוך ככל האפשר.