מלגזה

מהם השימושים השונים במלגזות באתרי הבנייה?

 

אם הזדמן לכם לבקר לאחרונה באתר בניה, בוודאי שמתם לב שבתוך האתר עצמו, כמעט בכל מצב ישנו פועל או שניים, אשר מפעילים מלגזה. מה בעצם התפקיד של מלגזות באתרי הבנייה? רבים מאתנו מכירים למשל את המלגזות החשמליות שנעשה בהן שימשו במפעלים או במחסנים. עם זאת, באתרי בניה, מדובר לרוב על מלגזת דיזל עם מנוע שצורך חומרי דלק. המנוע הנ"ל הופך את המלגזות הללו לחזקות יותר ועם כושר הרמה משמעותי ועמידות יוצאת דופן – וזה בדיוק מה שאתם צריכים באתר הבניה.

 

התפקידים של המלגזה באתר הבנייה

  • שינוע חומרי בניין – בראש ובראשונה, בעזרת מלגזות באתרי הבנייה, יש אפשרות להרים משאות כבדים וחומרי בניין בשטח. יש לזכור כי למלגזות יש מזלגות עם יכולת הרמה משמעותית למדי. מאחר שהמלגזה מבוססת על מנוע דיזל, יש לה כושר הרמה חזק מאד – וניתן להעמיס עליה חומרי בניין ששוקלים כמה טונות, ולהסיע אותם ממקום למקום ללא חשש. לא פעם, כאשר יש צורך להעביר למשל שקים של מלט – הדרך הטובה והנוחה ביותר לעשות זאת, תהיה עם המלגזה. גם העברה של קורות ומוטות היא אפשרית באמצעות המלגזה, וניתן כך להעמיס כמויות גדולות, ולהעביר אותם גם במהירות, גם ביעילות וגם בבטיחות.

מלגזה

  • הרמת משאות לגובה – יש תפקיד נוסף עבור המלגזות באתר הבנייה, והוא ביכולת שלהם להרים את המשאות לגובה משמעותי יחסית. כאן יש להבדיל בין שינוע לבין הרמה. כאשר מניחים מוצרים על מלגזות, הן מטבע הדברים ירימו אותם, אבל אם זה לטובת שינוע, אזי ההרמה תהיה אך ורק כמה סנטימטרים מעל הקרקע. לעתים יש צורך להעלות חומרי בניין, ואפילו בני אדם כמה מטרים למעלה – במיוחד כשמדובר על אתרי בנייה, שבהם יש בנייה בקומות. באמצעות המלגזה ניתן לשנע אנשים עם ציוד לקומות למעלה בצורה תקינה ובטוחה לחלוטין.

 

כדאי תמיד להצטייד במלגזה

אם כן, רצוי תמיד להצטייד במלגזה כאשר אתם מתחילים בפרויקט בנייה. המלגזות הוכיחו את עצמן לאורך שנים כתורמות באופן משמעותי לאתרי הבנייה, והם יהפכו את כל הפרויקט למהיר יותר ויעיל יותר.