מלגזה חשמלית

מלגזה חשמלית וכללי הבטיחות בתפעול

מלגזה חשמלית משמשת למטרות פריקה וטעינה. אפשר לנצל את היכולות שלה לצורך שינוע משטחים בהספק גבוה ולמרחקים ארוכים, היא אידיאלית עבור אתרי בנייה לצורך בניית שלד בניין, ויכולה להשתלב גם במפעלים ומחסנים סגורים. מלגזות אלו תורמות להפחתת רעש ומונעות זיהום סביבתי. הן אמינות, חזקות, חסכוניות, ומציעות רמה גבוהה של ביצועים בעבודה. יחד עם זאת, הדרך היחידה ליהנות מהיתרונות של המלגזה היא לשלב נוחות ופונקציונאליות תוך היכרות עם כללי הבטיחות.

מלגזה חשמליתחברות המייצרות מלגזות חשמליות שמות דגש על המפעיל. יש טווח רחב של אפשרויות בחירה בין מספר תכניות עבודה שונות, כפתור חיסכון באנרגיה ומנגנון כיוונון אישי של מכלולי הנהיגה. במלגזות מודרניות קיימת גם התאמה אישית אופטימאלית של סביבת הנהג. אלו מלגזות המספקות פתרון הרמה מושלם עם מנוע נסיעה חזק, צריכת אנרגיה יעילה ויציבות מוגברת.

כללי הבטיחות העיקריים

מלגזות הן כלי רכב לכל דבר ויש להתייחס אליהן בצורה נכונה מבחינה תפעולית. נהגים שלא שומרים על כללי הבטיחות מעלים את הסיכוי לתאונות, פגיעות חמורות בעוברי אורח ובמקרים קיצוניים גם מוות. אלו כללי הבטיחות העיקריים של תפעול מלגזה חשמלית:

  1. רישיון – הפעלת מלגזה כרוכה בהסמכה מיוחדת ובקבלת רישיון. רק נהגים ועובדים המחזיקים רישיון הדרוש יכולים להפעיל את המלגזה. אין להקל ראש בהנחיה זו, וחשוב מאוד לבדוק מי מפעיל את המלגזה באתרי בנייה של פרויקטים חדשים, בשיפוץ בתים קיימים ועוד. רישיון מלגזה צריך להיות בתוקף ובאישור הגורמים המוסמכים. כמו כן, על המעסיק לוודא שהמפעילים עוברים השתלמויות שנתיות וקורסי רענון כמתחייב על פי תקנות משרד התחבורה.
  2. התאמה לאופי העבודה – הקבלן אחראי על התאמת המלגזה לאופי העבודה באתר הבנייה. יש להקפיד על רכישת מלגזות המסוגלות לשאת את העומסים הנדרשים במהלך העבודה במפעל, המחסן או באתר עצמו. העמסת משקל חורג גורמת להתהפכות המלגזה והיא אסורה על פי חוק.
  3. תקינות מכאנית – מלגזות חשמליות זקוקות לבדיקת תקינות מכאנית בדיוק כמו כל כלי רכב אחר. את הבדיקות הללו יש לבצע באמצעות קצין בטיחות בתעבורה, מכונאים מוסמכים או גורמים אחרים המחזיקים בידע הדרוש. התקינות המכאנית עוזרת לנצל את התכונות של המלגזה ותורמת לביטחון עבור הנהג.

בדיקות יומיות טרם תחילת העבודה

מפעיל מלגזה חשוף לסיכונים כימיים כתוצאה ממגע עם דלקים ושמנים, אך הוא חשוף גם לסיכונים ארגונומיים ופיזיקליים. ידע מספק והקפדה מדוקדקת על הוראות הבטיחות יבטיחו הפעלה נכונה ומוצלחת של המלגזות לאורך זמן. ברמה היומית, יש להקפיד על ביצוע הבדיקות הבאות טרם תחילת העבודה:

– בדיקה ויזואלית
– לוחית עומס עבודה בטוח מוצמדת לגוף המלגזה
– תאורה קדמית ואחורית
– מסגרת בטיחות שלמה ותקינה
– חיבורי חשמל תקינים ולא רופפים
– המצאות מטף כיבוי אש על המלגזה
– כסא נהג תקין ויציב

לסיכום, מלגזות חשמליות מבוססות על מנגנון הפעלה מתוחכם. הן מציעות יתרונות רבים בתהליך בניית בית, אולם חשוב להקפיד על הפעלה בטוחה שלהן.