מכולה לפינוי פסולת בניין – כך תבחרו את הטובה ביותר

משפצים את הדירה? עוסקים בתחום הבנייה וזקוקים למכולה לפינוי פסולת? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המכולה המתאימה

החוק מחייב פינוי פסולת בניין לאתרי הטמנה מורשים ובאמצעות מכולה ייעודית. מטרת החוק היא למנוע נזקים סביבתיים, להגן על עוברים ושבים ליד אתרי בנייה ולשפר את רמת הבטיחות גם עבור העובדים והקבלנים. יחד עם זאת, לא תמיד הלקוחות יודעים כיצד לבחור את המכולה המתאימה עבור המשימה. יש מגוון רחב של מכולות וכל אחת מהן מציעה יתרונות אחרים. הטיפ החשוב ביותר הוא להגדיר בשלב מוקדם את אופי הבנייה ורק לאחר מכן להשוות בין מכולות.מכולה לפינוי פסולת בניין

הנה כמה טיפים מעשיים לבחירת מכולה לפינוי פסולת בניין:

א. בדקו את הגודל של המכולה – התחילו מהבסיס ובדקו את הגודל של המכולה הרצוי לטובת הפרויקט שלכם. במידה ואתם מבצעים שיפוץ ספציפי בלבד באחד החדרים של הבית, תוכלו לחסוך בהוצאות עם מכולה קטנה. לעומת זאת, בפרויקטים של פינוי-בינוי, תמ"א 38 וכן הלאה, תצטרכו מכונה גדולה ומאסיבית שתצליח להכיל כמויות גדולות של פסולת בניין מדי יום.

ב. היעזרו בשירותי קבלן פינוי פסולת – אתם לא חייבים לשכור מכולה באופן עצמאי ותמיד כדאי לערב קבלן פינוי מוסמך. הקבלן יכול לרכז עבורכם סל שירותים תחת קורת גג אחת. קבלני פינוי פסולת מציעים טיפול באריזות ארוסול, שירותי מגרסה ניידת ונייחת, פינוי פסולת באמצעות עגלה או דחסנים וגם פינוי באמצעות מנוף. פנייה לקבלן פינוי פסולת תחסוך עבורכם זמן ותמנע הוצאות מיותרות.

ג. התאמה לצרכים – בהתאמת מכולה לפינוי פסולת בניין לצרכי הלקוח מתמקדים בעיקר באופי הבנייה, ההריסה או השיפוץ. יש מגוון סוגי מכולות וקיימת אפשרות להתאמה מיוחדת עם הוספת משפך, מעצרת, ניקוזי נוזלים ועוד. ודאו שהמכולה מתאימה לצרכים שלכם ובצעו את הפינוי לפי הוראות החוק.

סוגי מכולות והשוואה עם דחסן

מכולה סגורה בנפח 6-10 מ"ק יכולה לשמש בעיקר עבור עסקים פרטיים ולפינוי פסולת תעשייתית וביתית. לעומת זאת, מכולה פתוחה של 8-12 מ"ק תשמש קבלנים פרטיים לפינוי פסולת בניין ופסולת גושית. מכולה פתוחה של 16 מ"ק תשמש לפינוי כל פסולת שאינה אורגנית, בעוד מכולה של 24 מ"ק תהיה אידיאלית עבור פינוי פסולת תעשייתית ולהעמסת גזם ושינוע בין אתרים.

לצורך השוואה, דחסן הוא מכולה סגורה עם מערכת דחיסה חשמלית. לרוב לא ניתן להשתמש בדחסן לטובת פינוי פסולת בניין. מערכת הדחיסה החשמלית או ההידראולית משמשת להפחתת נפחים וצמצום כמות השינוע, אך היא אינה מסוגלת להתמודד עם פסולת בניין קשיחה. הדחסן קיים בנפחים של 12-24 מ"ק והוא נפוץ בבתי עסק גדולים.

לסיכום, בחירה של מכולה לפינוי פסולת בניין מחייבת אתכם להכין את שיעורי הבית. בררו על גדלי מכולות, היעזרו בקבלן פסולת וודאו התאמה לצרכים.