תקלות בצנרת ביוב

מי אחראי לטפל בתקלות הצנרת בבניין משותף?

החיים בבניין משותף מצריכים טיפול בבעיות משותפות רבות ומגוונות ביותר

אנשים רבים בוחרים להתגורר כיום בבנייני דירות, אשר כוללים מלבד מגורים עם אנשים רבים באותו מקום, גם טיפול בבעיות משותפות רבות כגון ניקיון המדרגות והמסדרונות, טיפול בגינה ועוד. אחת הבעיות המשותפות החשובות ביותר לפתרון מהיר הינה בעיית צנרת, וחשוב לדעת בכל בניין מי אחראי לטיפול בבעיות מסוג זה ובאילו מקרים.

אז מי אחראי על טיפול בתקלות צנרת בבניין משותף?

תקלות בצנרת ביוב

  • ועד הבית: ועד הבית הינו גוף אשר נבחר על ידי דיירי הבניין בכדי לדאוג לטיפול בנושאים הקשורים לכל דיירי הבניין, ולא רק לדייר אחד בלבד. ככזה, ועד הבית צריך לטפל גם בבעיות משותפות אשר צצות כגון בעיות צנרת. כאשר בוחרים את ועד הבית, חשוב להגדיר באילו בעיות עליו לטפל ובאילו לא, כאשר חשוב גם להבין כי חלק מהתקציב של ועד הבית נועד לשם השקעה בתיקון בעיות צנרת המשפיעות על כלל דיירי הבניין.
  • חברת אחזקה: בבניינים רבים נעזרים בחברות אחזקת מבנים אשר דואגות לטיפול הן בשטחים הציבוריים של הבניין והן בדירות הפרטיות. חברות מסוג זה מציעות מגוון רחב של שירותים כגון צילום צנרת ביוב, צילום קווי ביוב, תיקון בעיות אינסטלציה ועוד, אשר יכולים להיות רלוונטיים במקרים בהם ישנה בעיית צנרת משותפת לכל הבניין או פרטית לאחת הדירות. במקרים בהם נעזרים בחברה שכזאת, לרוב היא זאת שאחראית לטפל בבעיה.
  • אנשים פרטיים: במידה ולא נעזרים בחברת אחזקה, או שהבעיה שנגרמה לצנרת אינה קשורה לכלל דיירי הבניין אלא רק לדירה אחת, ולכן תיקונה אינו תלוי בוועד, על בעל הבית להיות אחראי לתיקון הבעיה. אנשים פרטיים יכולים כמובן להזמין בעלי מקצוע לביתם בכדי לבצע עבודות צנרת שונות כגון צילום צנרת ביוב, פתיחת סתימות וכדומה מבלי להתייעץ בוועד הבית או שאר הדיירים בבניין, וזאת בכדי לפתור בעיית צנרת שהתפתחה באופן נקודתי בביתם.

ניתן לראות כי במצבים שונים, גורמים שונים אחראיים על טיפול בתקלות צנרת

כאשר מתגוררים בבניין משותף, חשוב להגדיר מי אחראי על הטיפול בתקלות שונות כאשר הן מתפתחות, וכן להגדיר כמובן מי אחראי על טיפול בתקלות צנרת בכדי להבטיח טיפול מהיר ויעיל בבעיה.