כל מה שרציתם לדעת על פרופילי פלדה לבנייה

בפרויקטים שונים של בניה, תמיד יש צורך בהזמנה של פרופילי פלדה. מדוע דווקא הפרופילים מפלדה נחשבים לפרופילים שהם חובה בפרויקטים הללו? זה המקום להגיד שבאופן כללי, יש מקום רב לפרופילים מתכתיים בעולם הבניין, וגם בתעשיות נוספות. עם זאת, לפרופילי הפלדה יש תכונות מיוחדות שהופכות אותן לפרופילים המועדפים. מבחינת מנגנון הייצור שלהם, יש כמה וכמה שיטות, אך כשאלו הפרופילים שמיועדים לבניה – לרוב יהיה שימוש בטכניקה של ערגול בחום או טכניקת לייזר – שכן מדובר על פרופילים גדולים יחסית (לפרופילי פלדה קטנים יותר למטרות אחרות, משתמשים בשיטות של ערגול בקור).

 

אז מה היתרונות של הפרופילים הללו לבניה?

  • עמידות יוצאת דופן – לרוב כשרוצים פרופילי פלדה עבור פרויקטים בתחום הבנייה, הכוונה היא מסתכלים על העמידות הרבה שלהם. יש לזכור שבניין הוא לא משהו שיצריך להיות עמיד למשך עשר, 20 או 30 שנה – אמנם בכפוף לשיפוצים פרופילי פלדהמסומים ובכל זאת – הבניין אמור לעמוד עשרות שנים בלי שום בעיה. לשם כך, יש צורך בפרופילים האיכותיים והחזקים ביותר, והפלדה נותנת את המענה המושלם מבחינה זו.
  • חיתוכים מדויקים – בטכניקות הייצור של פרופילי פלדה לבניה (וגם באופן כללי, לכל מטרה), משתמשים בטכניקות מדויקות במיוחד. ניתן כיום להזמין את פרופילי הפלדה בכל גודל, בכל עובי, ואף בכל צורה שצריך עבור הפרויקט הקרוב. העובדה שאפשר לקבל פרופילים מפלדה בהתאמה אישית – הופך אותם לאחד מסוגי הפרופילים המועדפים והחשובים ביותר לבניה.
  • מחירים נוחים – גם המחיר הוא בהחלט שיקול, כי צריך לזכור שכל פרויקט של בניה, אמור לרוב גם להיות רווחי (למעט מבני ציבור). לכן, חשוב לשים לב כי מחירי הפרופילים מפלדה הם מחירים נוחים למדי, והם נותנים מענה מושלם תמורת המחיר. מבחינה זו – יזמים רבים אוהבים להשתמש בפרופילים הללו וגם הקבלנים לא מושכים מהם את ידיהם.

 

ולכן אלו הפרופילים המובילים

מובן שחוץ מפרופילי פלדה יש פרופילים נוספים שאפשר להשתמש בהם לבניה – כולל פרופילים מברזל, פרופילים מאלומיניום, ועוד. אולם, פרופילי פלדה נחשבים (ובצדק רב) לפרופילים המובילים ביותר, שבלעדיהם אי אפשר להתחיל בשום פרויקט מעולם הבניה.