מחירים שונים של מזגני VRF והפרמטרים המשפיעים על המחיר

מזגן VRF – היעיל והאיכותי ביותר ביחס של עלות מול תועלת

המזגן המתקדם והאיכותי ביותר בשוק כיום הוא ללא ספק מזגן ה-VRF. טכנולוגיית ה-VRF (Variant Refrigerant Flow) מסתמכת על מדחס אינוורטר ייחודי המשנה את תפוקתו בהתאם לצורך המערכת ולתנאי החדר. שינוי התפוקה מתבצע באופן רציף בהתאם לדרישות המאיידים של המזגן, בעזרת שינויי תדרי המנוע. מערכת ה-VRF היא מערכת ורסטילית ומודולארית שבה ניתן להשתמש בטמפרטורות שונות בחדרים שונים במערכת המזגן. מערכת ה-VRF מתהדרת באיכות הקירור (והחימום) הגבוהה ביותר בשוק המזגנים, ולמעשה שומרת על טמפרטורה קבועה בחדר לאורך זמן במערכת שמזכירה את ה-cruise control ברכבים הפרטיים שלנו. בנוסף, מערכת ה-VRF היא מערכת שקטה בהרבה מכל מערכת קירור וחימום אחרת. בנוסף, פעילותו הרציפה והעקבית של המדחס משפיעה על אורך חיי המדחס לטובה ונותנת לו אורך חיים ארוך הרבה יותר. לבסוף, מזגן ה-VRF חוסך את הצורך המסרבל והלא נוח בתעלות מיזוג ארוכות ומסורבלות, ונותן לנו לעצב את החדר והבית שלנו כראות עינינו בלי להתחשב בצרכי תעלות מסורבלים. אחת הטענות העיקריות כלפי מזגני VRF היא המחיר הגבוה שאנו משלמים עליהם. צריך להבין – אנחנו משלמים על מזגן VRF מחיר גבוה יחסית בגלל איכותו הגבוהה, וגם בתוך שוק מזגני ה-VRF ישנם מחירים שונים המושפעים מפרמטרים שונים.

מה קובע למזגן את מחירו של מזגן VRF, ומה משפיע על מחיר זה?

  • כמו בכל מזגן אחר, במזגן VRF מחיר מושפע בראש ובראשונה מהיצרן ומאיכות הייצור. מזגני VRF אנחנו מוצאים מיצרנים שונים, כששוק המזגנים כולו עובר ומשקיע יותר ויותר במזגני ה-VRF והמבחר גדול בהתאם. מזגנים של מותגים גדולים יכולים לעלות לנו לא מעט כסף – החל בכמה אלפי שקלים ועד 30,000 ₪ ומעלה. ניתן למצוא מזגני VRF מתוצרת טורנדו, אלקטרה, מיצובישי ועוד.\
  • עוצמת המזגן – מחירו של המזגן מושפע במידה הרבה ביותר מעוצמת הקירור הנחוצה לנו מהמזגן. לכן חשוב שנבין מהי העוצמה שדרושה לנו – בהתאם לחללים שאותם המזגן צריך לקרר או לחמם, ובהתאם לגודל הדירה או הבית. חדרים גדולים ומרחבים גדולים יזדקקו למזגן בעל כוח גדול יותר – ועל מזגנים חזקים יותר נשלם, כמובן, יותר כסף. עם זאת, חשוב שנבין את הצורך המדויק שלנו ולא נרכוש מזגן חזק מדי שלא כצורך – בכל מקרה מדובר בהוצאה לא קטנה.

לשלם על מזגן VRF מחיר מעט יותר גבוה – אבל להחזיר את ההשקעה הזאת במהרה

כפי שניתן להבין, מזגן VRF הוא הוצאה כלכלית משמעותית – אך מדובר בהוצאה שמחזירה את עצמה עד מהרה. זאת מכיוון שמזגני VRF הם רווחיים בהרבה לטווח הארוך בהיבט של חיסכון בחשמל ובאנרגיה ובהיבט של איכות ועבודה רציפה ללא תקלות. אל תיבהלו מהמחירים הגבוהים יחסית – מדובר בעסקה הרווחית ביותר בשוק המזגנים. פנו אלינו עוד היום – אצלנו בהצבי תקבלו את הייעוץ המקצועי ביותר ואת שירות התקנת המזגנים האיכותי והרווחי ביותר בתחום ה-VRF.